Zaproszenie Warszawa – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy

14.04 WARSZAWA –  w drugą niedzielę miesiąca kwietnia w Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej o godz. 16.00

Msza Święta a później Pokutny Marsz Różańcowy

Jednocześnie przypominamy o zbliżającej  się Drugiej Pielgrzymce – Marszu Patriotów 1.05-03.05 – w narodowe święto Maryi Królowej Polski

Tak było w 2012 roku http://www.youtube.com/watch?v=QeqWieiRAOo

Tak jak w zeszłym roku Pielgrzymka wyrusza 01.05 z Szymanowa. Do Warszawy przybywamy 03.05 i tego właśnie dnia, który jest narodowym świętem Maryi Królowej Polski, idziemy  w Marszu Patriotów głównymi ulicami Warszawy.
Marsz Patriotów zaczyna się koncertem pieśni i defiladą grup rekonstrukcyjnych w parku Traugutta (u zbiegu ulic Sanguszki i Zakroczymskiej na Nowym Mieście). Później, poprzedzani polską kawalerią i piechotą z różnych okresów historycznych, spod krzyża Traugutta ruszamy procesyjnie za feretronem Matki Boskiej Częstochowskiej, odmawiamy Różaniec Święty idąc ulicami Nowego i Starego Miasta, Krakowskim Przedmieściem przez centrum Warszawy, Mostem Poniatowskiego przechodzimy na drugą stronę Wisły (na Pragę) do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku. Program uroczystości jest religijno patriotyczny. Zależy nam bardzo na obecności podczas Marszu Patriotów harcerzy, kombatantów, grup rekonstrukcyjnych, zespołów ludowych w ich strojach regionalnych – to ma być demonstracja naszego przywiązania do katolicyzmu i polskości, chcemy godnie przeżyć i uczcić kościelno-państwowe święto naszej Królowej.
 
Plakat z informacją o Mszy Świętej i Pokutnym Marszu Różańcowym w kwietniu:

 Plakat MBŁ 14IV2013 - mniejsze

Share
Share
Share