Do Krucjaty przystąpili – informacje z niektórych parafii

Poza licznymi deklaracjami wysyłanymi indywidualnie na adres Jasnej Góry, otrzymaliśmy z Parafii p. w. Matki Bożej Jasnogórskiej (Łódź) 93 deklaracje przystąpienia do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. 43 deklaracje z Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawadzie z Archidiecezji Częstochowskiej.

Ponadto od Róży Różańcowej p. w. Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych (Suwałki) od 20 osób i od Róży Różańcowej  p. w. Najświętszej Maryi Panny Matki Króla Mesjasza (Suwałki) od 20 osób. Z Lublina z Parafii p. w. Świętego Michała Archanioła z Kółek Różańcowych od 180 osób.

Obecnie osób modlących się w Krucjacie, których deklaracje dotarły do Sekretariatu,  jest 110 701.

Dziękujemy – Pokutujmy i módlmy się na Różańcu Świętym!

Każdemu, który posiada dostęp do internetu i własny adres mailowy, proponujemy wysłanie do swych przyjaciół i znajomych (w Kraju i zagranicą) poniższej wiadomości, która jest najprostszym i najszybszym sposobem szerzenia dobrej wiadomości o istnieniu Krucjaty :

Pomysły i zadania, dzięki którym już teraz można rozpocząć propagowanie Krucjaty!

[na zasadzie – kopiuj i wklej! Wyślij poniższy tekst do znajomych:]

Proponujemy zapoznanie się z poniższymi propozycjami oraz rozsyłanie tego tekstu drogą mailową do naszych znajomych (wersja bez polskich znaków do Polaków za granica, którzy mogą nie mieć zainstalowanych czcionek polskich, znajduje się na samym dole)

Szczęść Boże!

Proszę

 1. Odmawiać codziennie Różaniec za Ojczyznę (przynajmniej jedną dziesiątkę) w poniższej intencji:
  “Z Maryja Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”
 2. Zamawiać Msze Święte w intencji Ojczyzny – “O nawrócenie Polski, by była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i by wypełniła Jasnogórskie Śluby Narodu”. Informacje o tym będziemy umieszczać na www
 3. Podejmować wyrzeczenia i post w intencji Ojczyzny
 4. Zachęcać też innych i przysyłać deklaracje pocztą lub mailem na adres podany na http://www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Poniżej pewne sugestie – być możne cześć z nich byłaby do wykonania:

Najlepiej i najtaniej byłoby zgrać sobie pliki do pobrania z www na cd lub na pen-drive i znaleźć jakąś drukarnie w pobliżu i namówić szefa tej drukarni by albo odpłatnie albo bezpłatnie wykonał druki zgłoszeń i plakatów. Odciąży to nas od kosztów wysyłki.
Można też deklaracje wykonać na zwykłym ksero lub drukarce komputerowej w wersji czarno-białej.

Poza tym:

 1. W miarę swoich możliwości proszę docierać do mediów katolickich, od pisemek parafialnych do pism o szerszym zasięgu, be te opublikowały nasz plakat u siebie i umieściły wewnątrz czasopisma deklaracje.
 2. W swojej parafii można poprosić by podano w ogłoszeniach na Mszach Świętych informację o powstaniu Krucjaty Różańcowej modlącej się za Ojczyznę, możne uda się to połączyć z osobistą zachętą do przystąpienia i rozdaniem deklaracji.
 3. Należałoby dotrzeć do grup pielgrzymkowych i Sanktuariów w Polsce i za granica z informacja i materiałami Krucjaty.

Tekst bez polskich znaków:

Szczesc Boze!

 1. Prosze odmawiac codziennie Rozaniec za Ojczyzne (przynajmniej jedna dziesiatke dziennie) w ponizszej intencji:
  “Z Maryja Krolowa Polski modlmy sie o Polske wierna Bogu, Krzyzowi i Ewangelii, o wypelnienie Jasnogorskich Slubow Narodu”
 2. Zamawiac Msze Swiete w intencji Ojczyzny – “O nawrocenie Polski, by byla wierna Bogu, Krzyzowi i Ewangelii i by wypelnila Jasnogorskie Sluby Narodu”. Informacje o tym bedziemy umieszczac na www
 3. Podejmowac wyrzeczenia i post w intencji Ojczyzny
 4. Prosze zachecac tez innych i przysylac deklaracje poczta lub mailem na adres podany na http://www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Ponizej pewne sugestie – byc moze czesc z nich bylaby do wykonania:

Najlepiej i najtaniej byloby zgrac sobie pliki do pobrania na http://www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl na cd lub na pendrive i znalezc jakas drukarnie w poblizu i namowic szefa tej drukarni by albo odplatnie albo bezplatnie wykonal druki zgloszen i plakatow. Odciazy to nas od kosztow wysylki.
Mozna tez deklaracje wykonac na zwyklym ksero lub drukarce komputerowej w wersji czarno-bialej.

Poza tym:

 1. W miare swoich mozliwosci prosze docierac do mediow katolickich, od pisemek parafialnych do pism o szerszym zasiegu, be te opublikowaly nasz plakat u siebie i umiescily wewnatrz czasopisma deklaracje.
 2. W swojej parafi poprosic by podano w ogloszeniach na Mszach Swietych informacje o powstaniu Krucjaty Rozancowej modlącej się za Ojczyzne, moze uda sie to polaczyc z osobista zacheta do przystapienia i rozdaniem deklaracji.
 3. Nalezaloby dotrzec do grup pielgrzymkowych i Sanktuariow w Polsce i za granica z informacja i materialami Krucjaty.
Share
Share
Share