22-24 listopada Gietrzwałd – Triduum Różańcowe

„Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie”? (Św. Łk 18,8)

T R I D U U M    R Ó Ż A Ń C O W E

 w dniach 22 – 24 listopada 2013 r.

w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie.

22 listopada (piątek)

godz.  18.00 – zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, kolacja.

godz. 19.20 – Różaniec (tajemnice bolesne) w intencji beatyfikacji Sł. Bożych: Ks. Kard.
Stefana Wyszyńskiego i Ks. Kard. Augusta Hlonda,  Msza Święta – w intencji
o święte rodziny oraz o wspólną Modlitwę Różańcową w rodzinach,

godz. 21.00 – Apel Maryjny, katecheza: „Cały naród powinien wziąć do ręki różaniec” (Sł. B. Ks. Kard. A. Hlond) – Modlitwa Różańcowa za Ojczyznę. Droga Krzyżowa zakończona adorowaniem Krzyża. Akt Zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi.

                            

23 listopada (sobota)

godz.  9.00  – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

           Różaniec Święty (tajemnice radosne) w intencji o beatyfikację Służebnic Bożych: Rozalii Celakówny, Wandy Malczewskiej i Barbary Samulowskiej.

godz. 10.15 –  katecheza: Rozwój Adoracji Najświętszego Sakramentu w polskich  Świątyniach ratunkiem dla Kościoła i Ojczyzny. Wizja Świętego Jana Bosko z dnia 26 maja 1862 r. a Bł. Jan Paweł II: jego Encyklika” Ecclesia  de Eucharistia” i List Apostolski „Rosarium Virginis Mariae”.  

godz. 11.20 Różaniec Święty (tajemnice światła) w intencji Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego i wszystkich wspólnot różańcowych, członków Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, o jedność duchową i dalszy ich rozwój.

godz. 12.00 – Msza Święta w intencji wszystkich Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego i wszystkich wspólnot różańcowych,  homilia: Rozwinięcie myśli z katechezy o Najświętszym Sakramencie i o Jego czci w życiu każdego wierzącego na przykładzie Sł. B. Wandy Malczewskiej.

 godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia,

godz. 15.30 – spotkanie wszystkich uczestników Triduum Różańcowego.

Podczas spotkania rozważamy słowa Matki Bożej; „Jeśli ludzie będą gorliwie   się modlić, wówczas Kościół   nie będzie prześladowany” (Matka Boża w Gietrzwałdzie 1 sierpnia 1877 r.), poznajemy Sł. B. Barbarę Samulowską.

godz. 19.20 – Różaniec Święty (tajemnice bolesne) w intencji o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 godz. 20.00 – Msza Święta w intencji o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, homilia: Dlaczego jako ludzie wierzący mamy miłować Ojczyznę ziemską?

godz. 21.00 – Apel Maryjny,

katecheza: „Święty Józef postrachem duchów piekielnych”, Patron Kościoła na trudne czasy jako Opiekun Kościoła Świętego i Patron rodzin.

           Jasnogórskie Śluby  Narodu, odnowienie. Różaniec Święty (tajemnice  chwalebne) w intencji Ojca Świętego Franciszka, Księży Biskupów i  Kapłanów.  

 godz. 24.00 – Msza Święta w intencji Ojca Świętego, Biskupów i Kapłanów, o uświęcenie Duchowieństwa, homilia: Duchowe macierzyństwo jako życiodajny i fundamentalny wymiar kapłańskiego i zakonnego powołania.

godz. 1.00- 6.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (odmawiamy Różaniec Święty, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec tajemnic Świętego Józefa).
Modlić się będziemy o świętość życia w każdej polskiej rodzinie, o wspólną modlitwę różańcową w rodzinach i o świętowanie niedzieli (bez zakupów i niekoniecznych prac); o  odwagę dla Kapłanów, aby nam o tym nieustannie przypominali; w intencji rządzących naszą Ojczyzną. Modlitwa wynagradzająca  i błagalna, aby prawa stanowione były podporządkowane Prawu Bożemu, aby „Polska była rzeczywistym Królestwem Jezusa i Maryi”. W naszych modlitwach intencją zanoszoną do Pana Boga w Trójcy Jedynego przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Świętego Józefa będzie błaganie o wszystkie potrzebne łaski, aby Pan Jezus był w naszych świątyniach otoczony należną czcią i o taką miłość w sercach  wszystkich  Polaków do Pana Jezusa, by zgięło się przed Nim każde kolano, także podczas przyjmowania Go w Komunii Świętej (o ile nie ma przeszkód zdrowotnych i innych).

 Adorację Najświętszego Sakramentu kończymy śpiewaniem „Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

„Jezus – „imię ponad wszelkie imię” (Flp 2,9), tak, aby „na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem – ku chwale Boga Ojca” (Flp 2,10). Prośmy Pana Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Świętego Józefa o takie łaski dla wszystkich Polaków, abyśmy nauczyli się adorować Pana Jezusa od „Trzech Króli, którzy przybyli ze Wschodu do Betlejem i ujrzawszy Dziecię, upadli na kolana, dotykając twarzą samej ziemi: „Upadłszy na twarz, oddali Mu pokłon” (Mt 2,11)” („Niepokalanej w Hołdzie” – ks. January Żelawski).

 „Naród, który będzie Mnie czcił i kochał w Najświętszym Sakramencie, nie zginie” – Pan Jezus do Służebnicy Bożej Wandy Malczewskiej.

24 listopada (niedziela)

godz.  8.30  –  wspólne śniadanie,

godz. 9.30 – wyjazd autokarem do Olsztyna na ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego pod figurę Chrystusa Króla, zakończenie Nowenny ku czci Chrystusa Króla, wyjście procesji różańcowej do kościoła Matki Bożej Królowej Polski przy ul. M.           Konopnickiej 3.

 godz.  12.00 –   Msza Święta w intencji Ojczyzny, dziękczynienie za „Rok Wiary”,  homilia: „Czym jest Ojczyzna w świetle wiary chrześcijańskiej”, błogosławieństwo na rozesłanie (Msza Św. w Kościele Matki Bożej Królowej            Polski – kościół garnizonowy – w Olsztynie).

 

Triduum Różańcowe poprowadzi Ks. Michał Rodak z Gończyc.

„Jeżeli naród wasz wyrzeknie się wiary, to utraci wolność na zawsze”.
                                                                                            (Matka Boża do Służebnicy Bożej Wandy Malczewskiej)

Share

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share
Share