13.04.2024 Wałbrzych – Msza święta i czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

13. dnia każdego miesiąca

Króluj nam, Chryste!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, Najpiękniejszy z synów ludzkich, którego wygląd został nieludzko oszpecony, aby narody „wybrane przed innemi o Jego piękność walczyły na ziemi”!

Jutro, jak zawsze 13. dnia miesiąca, będzie w Wałbrzychu czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, tym razem w 2 turach: pierwsza rano w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha – jak zawsze w sobotę – różaniec za Ojczyznę przed Mszą św. o godz. 8, druga zaś tura w kolegiacie Św. Aniołów Stróżów od godz. 15 do comiesięcznej Mszy św. za Ojczyznę o godz. 18.

Nasze czuwanie kwietniowe, począwszy od roku 2010, tradycyjnie ma związek z katastrofą smoleńską, która ostatnio stała się na nowo otwartą raną. Ale przede wszystkim ma związek z okresem radości paschalnej. Zmartwychwstanie Pańskie to zadatek zwycięstwa, które Jezus ma odnieść nie sam, ale jako BÓG Z NAMI. Tym zadatkiem jest pieśń pochwalna płynąca z Krzyża odkupienia świata (por. Ps XXII, 26). W tym roku radość paschalna łączy się ze wspomnieniem XXV rocznicy wydania jednego z najdonioślejszych i najwznioślejszych dokumentów św. Jana Pawła II, Listu do artystów, w którym Papież Poeta, przywołując proroctwo: „piękno zbawi świat”, nawiązał do naszych narodowych wieszczów. Płynące z ich serc piękne słowo jest ową pieśnią nową, potężnym głosem Krzyża historii, wzywającym do wierności Barankowi, aby Polska mogła zwyciężyć przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie, do czego jesteśmy powołani (por. Ap XIV, 1-4). A wydaje się, że ta profetyczna epistoła, wydana 4 kwietnia 1999 r. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (notabene jedyny Papieski dokument wydany w największe święto Chrześcijaństwa a niebędący orędziem wielkanocnym), w samym zamierzeniu miała antycypować ujawnienie III części tajemnicy fatimskiej, gdzie ukazuje się ów krzyż historii, który znamy z mistycznych wizji naszych wieszczów.Papież Poeta, sam będący ich wcielonym Słowem, zaproponował artystom nawiązanie bardziej owocnej współpracy z Kościołem, aby środkami artystycznego wyrazu sprawili, że krew Odkupienia przemówi do sumień i przekona świat o tym, co napisał Apostoł narodów: Szacuję bowiem, że nie się równowarte cierpienia tej teraz pory względem przyszłej chwały, która ma się objawić w nas. Bo stworzenie z upragnieniem objawienia [się] synów Boga wyczekuje, gdyż zostało poddane marności (…) w nadziei, że i to stworzenie wyzwolone zostanie z niewoli zepsucia ku wolności chwały dzieci Boga (Rz VIII, 18-21). – Tak to ujął Ojciec św.:

Kieruję do was wezwanie, byście na nowo odkryli głęboki wymiar duchowy i religijny sztuki, który w każdej epoce znamionował jej najwznioślejsze dzieła. (…) przymierze istniejące od zawsze między Ewangelią a sztuką, niezależnie od swoich aspektów funkcjonalnych, wiąże się z wezwaniem do wniknięcia twórczą intuicją w głąb tajemnicy Boga Wcielonego, a zarazem w tajemnicę człowieka.

Każdy człowiek w pewnym sensie pozostaje nieznany samemu sobie. Jezus Chrystus objawia nie tylko Boga, ale «objawia w pełni człowieka samemu człowiekowi». W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą. Wszyscy wierzący są powołani, by dawać o tym świadectwo; ale to wy, którzy poświęciliście życie sztuce, macie ukazywać bogactwem swego geniuszu, że świat jest odkupiony przez Chrystusa: (…) odkupione jest całe stworzenie, o którym św. Paweł napisał, że «z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych» (Rz 8,19). To stworzenie oczekuje objawienia się synów Bożych także poprzez sztukę i w sztuce. Jest to właśnie wasze zadanie. Obcując z dziełami sztuki, ludzkość wszystkich epok – także współczesna – spodziewa się, że dzięki nim pozna lepiej swoją drogę i przeznaczenie (14. Apel do artystów).

To zwłaszcza my, Polacy, obcując z dziełami naszych wieszczów, mamy sobie uświadomić i zrozumieć, że Ojczyzna nasza za niebotyczną cenę wierności Barankowi nabyła u Boga obietnice. – Stąd wykrzesać mamy iskrę, która wyjdzie z Polski, aby przygotować świat na ostateczne przyjście Króla Miłosierdzia przez nasze wywyższenie w potędze i świętości. Albowiem na początku jest Opatrzność Boża, na końcu zaś Miłosierdzie.

Dlatego oprócz stałej intencji: „O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”, co będzie intencją części bolesnej Różańca św., modlić się będziemy także w wielu intencjach szczegółowych, od których zależy pomyślność tej ziemi.

Będziemy błagać Wszechmoc Bożą, by naukowo udowodniona prawda o katastrofie smoleńskiej, podobnie jak prawda o zbrodni katyńskiej, została oficjalnie uznana na forum międzynarodowym, wyzwalając nas z niewoli ojca kłamstwa, który mężobójcą był od początku, i burząc mury wrogości, które są jego królestwem i które spychają Ojczyznę naszą w otchłań nowej niewoli.

Aby obietnice dane Polsce zostały ustawione na świeczniku, tak, by mogło się spełnić błogosławieństwo Melchizedeka i obietnica dana Abrahamowi na wzgórzu w krainie Moria: nasienie twoje zdobędzie bramę nieprzyjaciół swoich (Rdz XXII, 17).

O tryumf Niepokalanego Serca Matki Bożej Fatimskiej i krwi Golgoty Wschodu (w tym oczywiście także ofiar zbrodni katyńskiej i Smoleńskiej) nad władzą zbudowaną na propagandzie kłamstwa, o zburzenie murów wrogości w Słowiańszczyźnie, nawrócenie Rosji na wiarę katolicką oraz zjednoczenie całej Słowiańszczyzny w Chrystusie, który jest pokojem naszym, przez miłość wszystkich Słowian do słowiańskiego Papieża, Męża naznaczonego w misterium 13 maja, oraz przez maryjne zjednoczenie narodów, na którego czele ma stanąć Polska.

Przede wszystkim zaś nie może zabraknąć modlitwy o wypełnienie apelu o nowe przymierze między Kościołem a światem sztuki, z jakim wystąpił największy z synów tej ziemi w Liście do artystów w Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego AD 1999, nawiązując do proroczej wizji wskrzeszenia Narodu, jaką zawarł Norwid w Promethidionie. Bo Ojciec św. w swoim apelu nie stwierdza, jak jest, ale co i jak  ma być. Dla nas, modlących się za Ojczyznę, jest to drogowskaz, o co należy się modlić.

Sursum corda!

MP z Wałbrzycha

Share

22.03.24 Bielsko-Biała – Msza Święta i Różańcowy szturm do Nieba za Ojczyznę

Zapraszamy na Różańcowy szturm do Nieba za Ojczyznę w piątek 22.03 na godz.15.00 do Parafii MB Królowej Świata (Lasek Cygański).

Zakończenie drogą krzyżową, modlitwami do św. Rity oraz Mszą świętą o godz. 18.00 w intencji Polski i Polaków.

Share

13.03.2024 Wałbrzych – Msza święta i czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

13. dnia każdego miesiąca

Króluj nam, Chryste!

jak zawsze 13. dnia miesiąca, w wałbrzyskiej kolegiacie Św. Aniołów Stróżów o godz. 18 będzie sprawowana Msza św. za Ojczyznę, poprzedzona czuwaniem Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę od godz. 15, które potrwa do Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30.

Ks. Karol Kard. Wojtyła w poemacie „Myśląc Ojczyzna” zapisał słowa, które dziś jawią się nader prorocze:

          Wolność stale trzeba zdobywać, nie można jej tylko posiadać.

Przychodzi jako dar, utrzymuje się poprzez zmaganie. Dar i zmaganie wpisują się w karty ukryte, a przecież jawne.

            Całym sobą płacisz za wolność – więc to wolnością nazywaj, że możesz płacąc ciągle na nowo siebie posiadać.

            Tą zapłatą wchodzimy w historię i dotykamy jej epok:

            Którędy przebiega dział pokoleń między tymi, co nie dopłacili, a tymi, co musieli nadpłacać? Po której jesteśmy stronie?

            JE Abp Stanisław Gądecki, kończący swą II kadencję przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w swoim Apelu o modlitwę i post w intencji Ojczyzny z 19 lutego br. napisał: „Nie możemy stać się pokoleniem, które przejdzie do historii jako to, które – podobnie jak nasi ojcowie w XVIII w. – doprowadziło do upadku polskiej państwowości”.

Mówi znane przysłowie: „Czas to pieniądz”. Dziękując więc Bożej Opatrzności za to, że nie musimy dzisiaj płacić za wolność własną krwią, ochotnie ofiarujmy za nią nasz czas, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem błagając Wszechmoc Bożą o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii na miarę Jasnogórskich Ślubów Narodu.

W godzinie Miłosierdzia odprawimy Drogę Krzyżową za naszych Pasterzy, aby na rozpoczynającym się jutro Zebraniu Plenarnym KEP doszli do zrozumienia wagi i aktualności postulatu wielkiego Prymasa, sługi Bożego Augusta Kard. Hlonda: „Codziennie, we wszystkich kościołach ma być odmawiany różaniec za Ojczyznę. Jedyna broń, której Polska używając, odniesie zwycięstwo, jest różaniec”. Oby też podjęli zmaganie o wolność Ojczyzny, z całą determinacją zabiegając o sojusz Kościoła ze światem nauki, oraz o nowe przymierze między Kościołem a światem sztuki, o co 25 lat temu apelował syn tej ziemi, św. Jan Paweł II, w Liście do artystów, wydanym w Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego AD 1999.

Gorąco zapraszam do zestrzelenia się w jednomyślność na wspólnotowej modlitwie, zanoszonej z wielką mocą przekonania!

Sursum corda!

Share

23.02.24 Bielsko-Biała – Msza Święta i Różańcowy szturm do Nieba za Ojczyznę

Zapraszamy na Różańcowy szturm do Nieba za Ojczyznę w piątek 23.02 na godz.15 do Parafii MB Królowej Świata (Lasek Cygański).

Zakończenie drogą krzyżowa  i Mszą świętą w intencji Polski i Polaków.

OdpowiedzPrzekaż dalej
Share

29.12.23 Bielsko-Biała – Msza Święta i Różańcowy szturm do Nieba za Ojczyznę

O godzinie 15.00 w Lasku Cygańskim w kościele parafialnym Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata rozpocznie się w intencji Ojczyzny modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem. O godzinie 18.00 złożona będzie Najświętsza Ofiara za Ojczyznę.

Share

18-25.11.23 Łomża – peregrynacja Obrazu Matki Boskiej Łaskawej

L. I. Ch.

W imieniu Krucjaty Różańcowej w Łomży wyrażam wdzięczność Bogu i Matce, że obraz Sprawczyni cudów nad Wisłą (od Karpat po Bałtyk) przybywa do Łomży – Parafii p.w. św. Andrzeja Boboli. Bo przez wiele lat i wiele razy razy przy różnych okazjach modliliśmy się o nowy cud nad Wisłą. Z inspiracji, albo za zgodą Proboszcza ks. Andrzej Popielskiego. Np. w r 2020 w tej parafii odprawiliśmy Nowennę do Matki Bożej Łaskawej, rozpoczynając na Przemienienie Pańskie.

Ale jest coraz więcej grzechów w Polsce, skoro coraz gorzej. Jednak nie ustajemy w ufnej modlitwie, bo „Jeżeli Matka Boska nas nie uratuje, to co się stanie z tym Narodem” – śpiewał bard Solidarności.

W związku z peregrynacją Obrazu Matki Bożej Łaskawej w Łomży, w imieniu Krucjaty Różańcowej poprosiłem na spotkaniu organizacyjnym o możliwość złożenia Aktu Wdzięczności – w imieniu ludu Łomży – Matce i Królowej Polski – Sprawczyni cudów nad Wisłą.

Dziś ustalono, iż Akt zostanie złożony 18 XI na Mszy św. powitalnej, przed błogosławieństwem.

Jeszcze pragnę zaznaczyć, iż wiedziony jakąś ufnością umieszczam od lat, jako tło plakatów zapowiadających kolejne  Pokutne Marsze Różańcowe, Obraz Matki Bożej Łaskawej. Bo tylko Jezus Chrystus Król Polski i NMP Polski Królowa jeszcze mogą Naród Polski wydobyć z bagna bezbożnictwa i zapaści cywilizacyjnej..

Króluj nam Chryste, w Polsce i wszędzie!

Jerzy Kondrat

609 734 298

Share

13.09.23 Wałbrzych – Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w ramach Wielkiej Nowenny przed uroczystością Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha

13. dnia każdego miesiąca

Króluj nam, Chryste!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, wcielony Logos, który zstąpił z nieba, aby wziąć na siebie grzechy nasze i świata całego; i niech będzie pochwalona Jego Niepokalana Matka, Współ-Odkupicielka, która przez niewypowiedziane boleści w Sercu swoim pokonała oskarżyciela braci naszych, księcia tego świata!

Trwa Wielka Nowenna przed uroczystością Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha, modlitewna sztafeta, do której zaproszono wszystkie parafie należące do 3 wałbrzyskich dekanatów oraz do kanoników Wałbrzyskiej Kapituły Kolegiackiej, różniąca się od tradycyjnego Jerycha różańcowego tym, że nie jest to czuwanie bezustanne, tylko od rana do wieczora. Jej oficjalny program ujęty został w ramy oktawy od święta Narodzenia Najświętszej Dziewicy (8 września) do wspomnienia Jej boleści (15 września), które w naszym mieście ma najwyższą rangę liturgiczną. (Można go znaleźć w gablotach przy wszystkich chyba wałbrzyskich kościołach, jak również na internetowej stronie Parafii kolegiackiej Św. Aniołów Stróżów: http://aniolowstrozow.walbrzych.pl/wp-content/uploads/2023/08/Nowenna_Jerycho_2023.jpg.)

Jutro, 13 września, będzie szczególny dzień tego modlitewnego szturmu: To nie tylko kolejny dzień fatimski, ale też comiesięczne czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w Parafii kolegiackiej. Będzie ono trwało – jak zwykle – od godz. 15 do godz. 18, ale tym razem w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, natomiast tradycyjna Msza św. za Ojczyznę będzie sprawowana – jak zawsze – o godz. 18 w kolegiacie Św. Aniołów Stróżów. Preludium do naszego czuwania w sanktuarium Patronki Wałbrzycha będzie Nowenna do Matki Bożej Bolesnej o godz. 14, po której odmówimy Różaniec do 7 boleści Matki Bożej za nasze miasto, aby było prawdziwie Jej miastem i aby Krucjata Różańcowa za Ojczyznę stała się na nowo jego duchowym spoiwem.

MP

Share

15.08.23 Bielsko-Biała – Modlitwa różańcowa i Msza święta za Ojczyznę

15 sierpnia w parafii sw. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, odbędzie się od godz. 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa za Ojczyznę. O godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę.

Śpieszmy na ratunek Polsce!

Ilustracja internet: Bieniecki Piotr – http://www.fototeo.pl Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=94034829

Share

13.08.2023 Wałbrzych – Msza święta i czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

13. dnia każdego miesiąca

Króluj nam, Chryste!

Sierpień to miesiąc, w którym wypada szczyt ruchu pielgrzymkowego na Jasną Górę Zwycięstwa, co ma swe duchowe źródło w objawieniach włoskiego mistyka o. Giulia Mancinellego SJ w XVII w. w kontekście uroczystości Wniebowzięcia Niepokalanej. To także czas, kiedy wspominamy największą w dziejach Kościoła krucjatę różańcową, która zaowocowała cudem nad Wisłą i objawieniem się Królowej Polski wniebowziętej jako Patronki Stolicy podczas Bitwy Warszawskiej 15 sierpnia AD 1920.

Jutro, w sobotę 12 sierpnia, pośród patronów dnia wspominać będziemy bł. Innocentego XI, który wprowadził w całym Kościele powszechnym święto Imienia Maryi na prośbę króla Jana III Sobieskiego, ten zaś wnioskował o to z inspiracji swego spowiednika, św. Stanisława Papczyńskiego. A to wszystko dla uczczenia zwycięstwa w imię Maryi sprzed 340 lat, które zostało przepowiedziane przez tego ostatniego. Tego dnia w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha, sprawowana będzie o godz. 8 comiesięczna Msza św. „o nowy cud za przyczyną sługi Bożego o. Giulia Mancinellego SJ, potrzebny do wznowienia jego procesu beatyfikacyjnego”, ale jeszcze bardziej potrzebny do przemiany świadomości tego pokolenia mówiących o sobie, że są Polakami, bez czego nie będzie obiecanego zwycięstwa, które ma przyjść przez Maryję; wcześniej zaś będzie różaniec za Ojczyznę.

Z kolei nazajutrz, w niedzielę 13 sierpnia, będzie comiesięczne czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w wałbrzyskiej kolegiacie Św. Aniołów Stróżów od godz. 15 do comiesięcznej Mszy św. za Ojczyznę o godz. 18, a po niej czwarte w tym roku nabożeństwo fatimskie.

W godzinie Miłosierdzia po Koronce w intencji wynagradzającej będzie – jak zawsze 13 sierpnia – Droga Krzyżowa o trzeźwość Narodu.

Gorąco zapraszam do wspólnego wypraszania przez jednomyślną modlitwę tego zwycięstwa, które ma przyjść przez Maryję!    

Sursum corda!
MP

Share
Share
Share