Wałbrzych – w intencji rozwoju Krucjaty – Pielgrzymki, Jerycho Różańcowe – środowa intencja Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

Jak zwykle błaganie jest zanoszone w intencji rozwoju Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, ale tym razem dotyczy także pieszych pielgrzymek na odpust Matki Bożej Częstochowskiej na Konradowie, które będą także formą duchowego przygotowania wielkiego Oblężenia Jerycha w intencji rozwoju Krucjaty w ramach Nowenny przed uroczystością Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha.

Błagajmy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy w ramach środowej Nowenny i w innych modlitwach prywatnych o błogosławieństwo tym inicjatywom.

Na tę okazję wypada przekazać garść informacji oraz nakreślić szerszy kontekst:

Kaplicę MB Częstochowskiej na Konradowie od dawna nazywano „wałbrzyską Częstochową” (nawet wówczas, gdy jeszcze była filią parafii p.w. św. Jerzego i MB Różańcowej), ponieważ od wielu lat przychodziły tam piesze pielgrzymki z kościoła p.w. Zmartwychwstania Pańskiego na odpust MB Częstochowskiej. Od zeszłego roku na odpust ten przybywa już nie jedna, ale dwie pielgrzymki, obie w intencji rozwoju Krucjaty Różańcowej o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, oraz o wypełnienie JASNOGÓRSKICH ŚLUBÓW Narodu. – Pierwsza wychodzi z sanktuarium MB Bolesnej, Patronki Wałbrzycha, a godzinę później ze Starego Zdroju. Tegoroczny odpust na Konradowie, przeniesiony na 1 września godz. 17:00, odbędzie się na placu pod budowę nowego kościoła p.w. MB Częstochowskiej. Tam JE Bp prof. Ignacy Dec w obecności J.Em. Henryka Kard. Gulbinowicza ma dokonać uroczystego poświęcenia miejsca nowego kościoła. Na tę wyjątkową okazję piesza pielgrzymka z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha, wyruszy o godz. 14:00. Po drodze odmawiać będziemy Różaniec św. z intencją Krucjaty za Ojczyznę oraz w intencji jej rozwoju, o godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po drodze (około godz. 15:30) będzie modlitewny przystanek w kościele p.w. św. Jerzego i MB Różańcowej, gdzie zgromadzeni wierni odmówią o godz. 15:00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego w duchowej łączności z nami, a następnie się z nami połączą i wyruszymy razem w górę przepięknym szlakiem wiodącym przez urokliwy wąwóz wzdłuż dawnej trasy kolejowej, do ul. Kopalnianej na Konradowie. W tym czasie odprawimy Drogę Krzyżową wynagradzającą za niewypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Droga przez wąwóz nie jest zbyt wygodna, gdyż prowadzi po kamieniach, na których niegdyś były położone tory kolejowe, dlatego apeluję o ubranie odpowiednich butów (o twardych podeszwach i nie na wysokich obcasach!).

Pielgrzymka z kościoła p.w. Zmartwychwstania Pańskiego wyruszy godzinę później, czyli o 15:00.

Tych, którzy na te pielgrzymki wybrać się nie mogą (zwłaszcza mieszkających poza Wałbrzychem), gorąco proszę o łączenie się w modlitwie z nami, wszystkich zaś proszę o przekazywanie i rozsyłanie tej informacji dalej.

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Szczęść Boże!

Organizator, uczestnik Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

MP

Share

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share
Share