30.09 Olsztyn. Jerycho Różańcowe za Ojczyznę. 6-7.10 Gietrzwałd

 

30 września w parafii Świętego Józefa w Olsztynie Mszą Świętą o godz. 15.00 rozpocznie się XXX-te Jerycho Różańcowe, które zakończy się 7 października Mszą Świętą  o godz. 15.00.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu  i w tym czasie odmawiany nieustannie Różaniec Święty ofiarowany będzie w intencjach:

Kościoła i Ojczyzny – o zachowanie Bożego Ducha w naszym Polskim Narodzie.

Na zakończenie Jerycha Różańcowego w dniu 7 października po Mszy Świętej wyrusza ulicami miasta procesja różańcowa, która będzie jednocześnie uwieńczeniem podjętej modlitwy za Ojczyznę w dniu 15 sierpnia br.

Niech to Jerycho Różańcowe i udział w procesji różańcowej będzie naszym świadectwem wiary i zatroskania o Ojczyznę w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy do udziału w siedmiodniowym czuwaniu modlitewnym i w procesji różańcowej.

W imieniu sztabu Jerycha Różańcowego Urszula Strynowicz

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Moi Drodzy!
Pragnę serdecznie zaprosić na piąte modlitewne czuwanie do Gietrzwałdu wynagradzające piątej boleści Matki Najświętszej – Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa na Krzyżu, które odbędzie się 6 października br. w Sanktuarium.
W Wigilię Święta Matki Bożej Królowej Różańca Świętego, w miejscu, które Matka Najświętsza wybrała jako szczególne dla Polaków, w którym wzywała nas wszystkich do codziennej modlitwy różańcowej, będziemy się modlić o rozwój modlitwy różańcowej w naszej Ojczyźnie – aby Polska była otoczona Różańcem.
Niech każdy z nas poczuje się zaproszony przez Matkę Najświętszą Panią Gietrzwałdzką tak, jak wszyscy zaproszeni przez Gospodarza na ucztę zza opłotków: ubodzy, chromi, niechciani, bo wszyscy wcześniejsi, którzy zostali zaproszeni – odmówili.
Odmówili, bo trzeba wypróbować woła, bo się ktoś dopiero ożenił, … itd.

Czuwanie jest wynagrodzeniem Matce Bożej Bolesnej za grzechy Narodu Polskiego w rocznicę 100-lecia odzyskania Niepodległości.

1. PIĄTE CZUWANIE MODLITEWNE W INTENCJI:
O rozwój modlitwy różańcowej w naszej Ojczyźnie, aby Polska była otoczona
Różańcem.

PLAN CZUWANIA:
18.00 – Msza Święta na rozpoczęcie
19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Różaniec – tajemnice radosne i
światła
21.00 – Apel Maryjny
21.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Różaniec – tajemnice bolesne i
chwalebne.
24.00 – Msza Święta na zakończenie

Następne czuwania i kolejne rozważania Matki Bożej Bolesnej w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie:
. 17 listopada – o nawrócenie i Miłosierdzie dla jawnych grzeszników i wrogów Kościoła
. 8 grudnia – o czystość serc osób życia konsekrowanego, małżeństw, dzieci i młodzieży.

W 2003 roku ś.p. Ks. Mirosław Drozdek zaprosił w dniu 13 stycznia do Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach księdza kustosza z Fatimy, który przekazał bardzo ważne przepowiednie dla Polaków, a które otrzymała od Matki Bożej jeszcze wtedy żyjąca Siostra Łucja.
Między innymi było przepowiedziane, iż przyjdzie taki czas, że w Polsce maryjni kapłani będą  prześladowani i „być może Polska będzie pierwszym krajem, w którym Kościół prawdziwie Chrystusowy będzie musiał zejść do podziemia”.
Obecny czas ataku na katolicki kościół w Polsce przypomina sytuację, jaka miała miejsce we Włoszech za życia Św. Jana Bosco. Wówczas także niszczono autorytet Kościoła. Mordowano pasterzy i kapłanów.
Czy to, co się dzieje w obecnej chwili w Polsce, ta straszliwa nagonka na Kościół (poprzez filmy, media) – nie zbliżamy się do tego straszliwego apogeum?

KOŚCIÓŁ TO NASZA MATKA.
UDERZ W PASTERZA, A ROZPROSZĄ SIĘ OWCE.

Matka Boża w Fatimie powiedziała do Siostry Łucji, że przez Różaniec możemy zmienić bieg historii, zatrzymać wojny, powstrzymać prześladowania, że możemy wszystko.
Jeszcze nie jest za późno! Jeszcze Dobry i Miłosierny Bóg daje nam szansę. Korzystajmy z tej chwili.
Jeżeli będziemy tą”resztką”, która będzie żarliwie się modliła, wynagradzała i błagała
(a takich „resztek” w Polsce modlących się w różnych miejscach i wspólnotach jest wiele)  – taką wspólną modlitwą możemy wybłagać Miłosierdzia Bożego dla Polski i uratować przed przelaniem krwi.

Dlatego w Wigilię Święta Matki Bożej Królowej Różańca Świętego zgromadźmy się licznie w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, by tu u Jej stóp prosić za naszą Ojczyzną, aby modlitwa różańcowa była w
naszych parafiach nie tylko modlitwą „starych babć”. Ale by wszyscy Polacy: dzieci, młodzież, dorośli starsi i młodsi – zaczęli modlić się na Różańcu.
Prośmy w Gietrzwałdzie Matkę Najświętszą jako Oblubienicę Ducha Świętego o Światło
Ducha Świętego dla wszystkich polskich Pasterzy i Kapłanów, aby gorliwie pomagali nam ludziom świeckim ukochać modlitwę różańcową oraz poznawać jej piękno i moc.

Będę bardzo wdzięczna za sygnał, że mail został przeczytany i ile osób będzie mogło przyjechać do Gietrzwałdu na to modlitewne czuwanie.

Serdecznie pozdrawiam.
Z darem modlitwy
Urszula Strynowicz

1 października 2018 r.,
napisane i wysyłane w Dniu Wspomnienia Św. Tereski od Dzieciątka Jezus i w Wigilię Świętych Aniołów Stróżów.

Aniele Stróżu Polski – módl się za nami, módl się za Polską.

 

Share
Share
Share