Módlmy się do Ducha Świętego o dobre owoce spotkania moderatorów diecezjalnych Żywego Różańca

Zgodnie z założeniami zeszłorocznego I Ogólnopolskiego Kongresu Różańcowego miał on mieć swój dalszy ciąg we wszystkich polskich parafiach poprzez zorganizowanie Kongresu Różańcowego.

W przyszłym tygodniu (22 lutego) nastąpi spotkanie diecezjalnych moderatorów Kół Żywego Różańca, którzy będą między innymi podejmować decyzje dotyczące pracy duszpasterskiej i zadań podejmowanych w 2018 roku.

Pragniemy by 7 października – w święto Matki Bożej Królowej Różańca Świętego – spełnione zostało to, co było  programem Kongresu Różańcowego, czyli zorganizowanie w każdej parafii Kongresu Różańcowego, który zakończyłby się procesją różańcową – wyjściem z modlitwą różańcową na ulice naszych miast i wiosek. Trzeba się o to gorąco modlić do Ducha Świętego (możemy podjąć modlitwę Nowenną do Ducha Świętego lub poprzez odmawianie tajemnicy różańcowej Zesłanie Ducha Świętego). 

Prośmy Ducha Świętego – o ile spodoba się to Bogu – abyśmy 7 października 2018 w całej Polsce, podczas parafialnych procesji różańcowych, oddali cześć Matce Boskiej Różańcowej upraszając u Boga błogosławieństwo dla nas samych, naszych rodzin, parafii i naszej Ojczyzny na drogę powrotu do zasad Dekalogu, nawrócenia, porzucenia ducha tego świata i szaleństwa dostosowania się do świata.

Liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej 7 października zostało ustanowione na cześć Matki Najświętszej, która ubłagana przez Pierwszą Krucjatę Różańcową zarządzana przez Papieża św. Pisa V, poprowadziła wojsko chrześcijańskie do zwycięstwa pod Lepanto 1571 roku.

Sułtan turecki Selim II pragnął podbić całą Europę i zaprowadzić w niej fałszywą wiarę muzułmańską. Ówczesny papież – św. Pius V, dominikanin, gorący czciciel Matki Bożej doznał wizji bitwy pod Lepanto (Papież ujrzał w Rzymie to, co faktycznie działo się na obszarze bitwy pod Lepanto i ogłosił zwycięstwo wojsk katolickich w tym samym czasie, gdy się ono dokonało, na długi czas nim przybył z tą wiadomością posłaniec). Św. Pius V zobaczył ogromne floty, przygotowujące się do starcia. Nad nimi ujrzał Maryję, która patrzyła na niego spokojnym wzrokiem. Nieoczekiwana zmiana wiatru uniemożliwiła manewry muzułmanom, a sprzyjała flocie chrześcijańskiej. Udało się powstrzymać inwazję Turków na Europę.  Zwycięstwo było ogromne. Po zaledwie czterech godzinach walki zatopiono sześćdziesiąt galer wroga, zdobyto połowę okrętów tureckich, uwolniono dwanaście tysięcy chrześcijańskich galerników; śmierć poniosło 27 tys. Turków, kolejne 5 tys. dostało się do niewoli.

Pius V, świadom, komu zawdzięcza cudowne ocalenie Europy, uczynił dzień 7 października świętem Matki Bożej Różańcowej i zezwolił na jego obchodzenie w tych kościołach, w których istniały Bractwa Różańcowe. Klemens XI, w podzięce za kolejne zwycięstwo nad Turkami odniesione pod Belgradem w 1716 r., rozszerzył to święto na cały Kościół. W roku 1883 Leon XIII wprowadził do Litanii Loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

Gorąca prośba do każdego z Was o podjęcie modlitwy do Ducha Świętego od dziś i w następnych dniach (jeżeli możliwe – odprawienie Nowenny do Ducha Świętego) w intencji o uproszenie Światła Ducha Świętego dla Kapłanów Moderatorów oraz Pasterzy polskiego Kościoła, by w tym roku w dniu 7 października cała Polska wyszła z Różańcem w ręku i z modlitwą różańcową na ulice naszych miast i wiosek.

Ten dzień może zapisać się w historii Kościoła i naszej Ojczyzny jako „Polskie Lepanto”. Ten dzień może przyśpieszyć Triumf Niepokalanego Serca Maryi, „po którym  dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę” (Sł. B. ks. Kard A Hlond).

. Dzień 21 luty (środa) – ofiarujmy w intencji spotkania Kapłanów Moderatorów Kół Żywego Różańca Mszę Świętą, Komunię Świętą oraz modlitwę różańcową.

. Dzień 22 luty (czwartek) – podejmijmy na miarę warunków i zdrowia w tej intencji post.

Zaprośmy do włączenia się do modlitwy, ofiarowania Mszy Świętej, Komunii Świętej oraz postu w tak ważnej intencji wszystkich znajomych, wspólnoty, zgromadzenia zakonne.

Share
Share
Share