Relacja z Poznania – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy

_MG_2225

W wietrzny i zimny dzień, 24 marca 2013 roku, po Mszy Świętej za Ojczyznę o godz.12.30 w kościele Bożego Ciała, odbył się w Poznaniu kolejny, szósty już Pokutny Marsz Różańcowy wynagradzający Najświętszej Maryi, Królowej Polski za niewypełnione Jasnogórskie Śluby Narodu.

Zdjęcia jeden z uczestników udostępnił tutaj:

https://plus.google.com/photos/117971537041850322858/albums/5860039932211519873/5860039974822237266?authkey=CJuul4KHup7CMQ

Ksiądz proboszcz  Wojciech Maćkowiak wyraził swe wyraźne uznanie uczestnikom Marszu. Powiedział, że dziś widać już jak bardzo Polska potrzebuje takich inicjatyw.

Na zakończenie Ksiądz podjął wspólną modlitwę za uczestników Marszu Różańcowego życząc nam sił i wytrwałości.

Było nas mniej niż zazwyczaj, około 100 osób. Był to mroźny dzień  a do tego szczególny,

była to Niedziela Palmowa. Drogi pokryte śniegiem i lodem sprawiały, że był to Marsz najtrudniejszy z dotychczasowych ale i związany z czasem wyjątkowym, z okresem Wielkiego Postu. Mieliśmy więc możliwość złożenia większej ofiary naszej Królowej, Najświętszej Maryi.

Trudy zaczęły się już na wstępie Marszu. Okazało się, że Pan Jurek,  który jedzie na przedzie Marszu z dzwonem kościelnym zgubił po drodze serce dzwonu. Szliśmy więc pierwszy raz bez charakterystycznego bicia dzwonu.

W Marszu uczestniczył i rozważania różańcowe prowadził ksiądz Tomasz z Pomorza. Modląc się z Maryją, naszą Królową o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii chcieliśmy wynagrodzić Maryi za niezrealizowane Jasnogórskie Śluby Narodu. Po drodze śpiewaliśmy pieśni Maryjne i patriotyczne. Przed mijanymi kościołami  pokłoniliśmy się Panu Jezusowi obecnemu w  Najświętszym Sakramencie.  Marsz zakończyliśmy przed Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania. Wraz z towarzyszącym nas księdzem odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zawierzyliśmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

Następny Pokutny Marsz Różańcowy  planujemy na 21 kwietnia, jak zawsze najpierw  Msza Święta o godz. 12.30 w kościele Bożego Ciała.

Już dziś zapraszamy!

Share
Share
Share