14.03.13 godz. 9.10 Wyjazd na Węgry – na Mszę Świętą Krucjaty zaproszony został Premier Węgier Wiktor Orban

Uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę biorą udział w organizowanym II Wielkim Wyjeździe na Węgry włączając się do wyjazdu specjalnym pociągiem w dniu 14.03 (Warszawa Dworzec Wschodni, odjazd pociągiem godz. 9.10), ale chcąc przeżyć ten wyjazd jako katolicy, jako Dzieci Boże Narodu o ponad tysiącletniej kulturze katolickiej chcemy nie tylko być tam „bratankami i od szabli i od szklanki” bo to i poganie potrafią.

15.03 będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej za nasze Ojczyzny o godz. 21.00 u oo. Paulinów w Kaplicy Skalnej ich historycznej siedzibie na Górze Świętego Gellérta, a następnego dnia 16.03 zapraszamy na Mszę Świętą (g. 10.00) do katedry stolicy Węgier, gdzie będziemy modlić się u grobu króla Św. Stefana, który u zarania dziejów Ojczyznę swą oddał Matce Najświętszej Msze Święte są tak zaplanowane aby nie kolidowało to z innymi wydarzeniami związanymi z tym bardzo ważnym wyjazdem.

Informacje o obu Mszach Świętych są już umieszczone przez organizatorów na ich oficjalnej stronie, za co serdecznie dziękujemy.

Bardzo ciekawa jest wypowiedź Premiera Węgier, gdy podczas spotkania na Uniwersytecie Warszawskim do Wiktora Orbana zwrócił się uczestnik Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę:

Podczas wizyty na Uniwersytecie Warszawskim Premier Węgier został osobiście poinformowany i zaproszony na Msze Święte (poza niezależnym zaproszeniem jakie wystosowaliśmy przez konsulat).

Szczegółowy plan II Wielkiego Wyjazdu na Węgry do Budapesztu oraz więcej informacji i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: www.wielkiwyjazdnawegry.pl, tel. 506 938 677

Wyjazd 14 marca

Powrót 17 marca

Share
Share
Share