15.12.13 Zamość – relacja – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

Poniżej publikujemy nadesłane zdjęcia i relację z Zamościa.

krucjata004

Po Mszy świętej uformował się Pokutny Marsz Różańcowy, na czele niesione były relikwie św. Andrzeja Boboli

krucjata008

Przemarsz ulicami Zamościa

krucjata010

Przemarsz przez Rynek

krucjata002

Cześć oddawana św. Andrzejowi Boboli, Patronowi Polski i twórcy tekstu Ślubów Króla Jana Kazimierza, podczas których Najświętsza Maryja Panna, zgodnie z życzeniem jakie wcześniej przedstawiła o. Mancinellemu z Włoch, została ogłoszona Królową Polski (wszystkich ziem wchodzących w skład Rzeczypospolitej i znajdujących się pod berłem Króla Jana Kazimierza). W Akcie tym uczestniczyły wszystkie Stany Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, poza Królem, Senat i Sejm, obecne było także duchowieństwo, szlachta, mieszczanie i chłopi.

Już po raz piąty w Zamościu, od początku z błogosławieństwem Ks. Bpa Ordynariusza, odbyła się krucjatowa Msza Święta za Ojczyznę a ulice starego grodu wypełniła modlitwa niesiona na ustach setek osób idących w Pokutnym Marszu Różańcowym w intencji Ojczyzny.

Msza Święta poprzedzona była zorganizowanym przez Zamojskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej spotkaniem patriotycznym z autorem książki pt. „Unia jak Titanic”, prof. Mirosławem Piotrowskim, historykiem, wykładowca KUL i WSKSiM w Toruniu, posłem do Parlamentu Europejskiego.

Zamojskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej istnieje od roku 2007. Gromadzi osoby pragnące uczestniczyć w Mszy Świętej wg Nadzwyczajnego Rytu Rzymskiego czyli Mszy świętej, o której tak pięknie mówił i której tak bardzo dla wiernych pragnął Papież Benedykt XVI – wydając specjalny dokument w tej sprawie podczas swego krótkiego pontyfikatu.

Osoby chcące korzystać z bogactwa duchowego tej Mszy Świętej spotykają się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 13.30 w kościele rektoralnym pw. Św. Katarzyny. Z tego właśnie kościoła po krucjatowej Mszy Świętej za Ojczyznę, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, wiedzie zawsze trasa Pokutnego Marszu Różańcowego.

Tym razem Marsz miał swój finał w parafii Świętego Krzyża na ul. Partyzantów gdzie zakończył się ucałowaniem relikwii Św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

Na koniec został odśpiewany Hymn Krucjaty Różańcowej przez scholę Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej z Zamościa.

 Tomasz Jaworski

 

Share

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share
Share