Rekord zebranych deklaracji przez jednego z uczestników Krucjaty. Otrzymaliśmy także deklaracje z parafii Bogate i Grabowca

TO PRZYKŁAD GODNY NAŚLADOWANIA I SKUTECZNY SPOSÓB NA TO BY REALNIE WZROSŁA LICZBA ZADEKLAROWANYCH UCZESTNIKÓW MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ ZA OJCZYZNĘ!

Choć wiemy, że modlą się za Ojczyznę miliony Polaków, ważne by była w tej modlitwie jedność intencji, by była to modlitwa różańcowa i by wiązała się z publicznie okazaną odwagą złożenia deklaracji (podobnie jak na Węgrzech).

Rekordzistą  jest uczestnik Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę z Tarnowskich Gór, który sam jeden dostarczył kolejną partię ponad 90-ciu deklaracji, spośród kilkuset (blisko 400.), które osobiście dostarczył już na Jasną Górę, na comiesięczne Czuwania Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Gdy pogratulowaliśmy mu wytrwałości, odpowiedział skromnie: „Pomyślałem sobie, zbiorę choć te 10% pośród mojej własnej parafii”.

Jednocześnie dziękujemy też innym wolontariuszom, którzy – jako osoby znane w swych parafiach – chodzą od domu do domu i propagując dzieło Krucjaty zbierają deklaracje od parafian. Wygląda na to, że jest to najpewniejszy i najlepszy sposób na rozwój dzieła.

Apelujemy też by deklaracje kierować jedynie na Jasną Górę i przywozić osobiście lub przekazywać je przez osoby zaufane . Sekretariat ma podstawy by nie ufać wysyłce pocztowej, szczególnie jeśli listy nie są wysyłane listem poleconym.

Z deklaracji, które napływają do Sekretariatu warto odnotować przysłane deklaracje z Parafii Rzymskokatolickiej Świętego Jana Ewangelisty (32 osoby) z miejscowości Bogate, woj. mazowieckie oraz z Parafii Rzymskokatolickiej Świętego Mikołaja z Grabowca (277 osób), woj. lubelskie.

 

 

Share

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share
Share