Relacja z Zamościa – 17.11.2013 Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy

IMG_0503

Już po raz czwarty z błogosławieństwem J. E. Ks. Bpa Mariana Rojka  po Mszy Świętej za Ojczyznę odprawionej o godz. 17.00 w kościele św. Katarzyny, wyruszył ulicami Zamościa Pokutny Marsz Różańcowy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Homilia wygłoszona przez ks. Jerzego Gardę mocno zapadła w nasze serca. Ksiądz Jerzy dokonał krótkiej analizy naszej polskiej rzeczywistości w kontekście ostatnich wydarzeń będących próbą walki z kościołem prowadzonej przez wiele środowisk jednocześnie. Jako uczestnik modlitwy ekspiacyjnej, do której wezwała Krucjata Różańcowa w Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie, w związku z profanowaniem tam krzyża, podkreślił rolę modlitwy różańcowej jako oręża, dzięki któremu trzeba zwyciężać w przypadkach, kiedy depcze się nasze katolickie wartości – Imię i Świętość naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nie można milczeć, gdy zło ogarnia nasz Sejm, nasz rząd, naszą edukację, nasze życie rodzinne i społeczne. Tak jak kiedyś walczyli nasi przodkowie powierzając wszystko Królowej Naszego Narodu – Najświętszej Maryi Pannie, tak i my bierzemy do ręki różaniec i idziemy naprzód pokonując bierność, brak jedności i znieczulicę na los bliźnich. Wierzymy, że prowadzi nas Duch Ojca i Syna, Duch Święty, bo jesteśmy Jego dziećmi i Jego uczniami.

IMG_0512

17 listopada maszerowaliśmy z kościoła pod wezwaniem Św. Katarzyny na cmentarz Parafii Katedralnej przy ulicy Peowiaków.

IMG_0532

 

Polsko, obudź się ! Stań do walki ! Zwyciężaj !

Za grzechy publiczne idąc w Marszu Pokutnym przepraszamy Pana Boga publicznie.

Elżbieta Pietrzak

Share

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share
Share