Relacja z Poznania – 17.11. Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy

Zaproszenie i zapowiedź ukazały się na stronach internetowych Archidiecezji Poznańskiej:

http://www.archpoznan.pl/component/option,com_extcalendar/Itemid,/extmode,view/extid,2445/

A oto nadesłana relacja z przebiegu uroczystości w Poznaniu i film:

http://gloria.tv/?media=531253

 

 

poznan17.11

17 go listopada 2013 uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę spotkali się na Mszy świętej o godz.12.30 jak zwykle w kościele Bożego Ciała. We Mszy świętej uczestniczył nasz szczególny gość, ksiądz Tomasz Jochemczyk z Włoch, który w swej włoskiej parafii odprawia codziennie Mszę świętą w starodawnym rycie tzw. trydenckim. Wśród gości  obecny był również były poseł Witold Tomczak.Obecność pocztu sztandarowego Towarzystwa  Gimnastycznego „Sokół” nadała szczególnie podniosły charakter naszej Mszy świętej za Ojczyznę. 

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć klikając na poniższy link:

https://plus.google.com/photos/117971537041850322858/albums/5947364907599356145

Ksiądz proboszcz zapowiedział, że  przedstawiciele Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę po Mszy św. wyruszą w 14 -ym już Pokutnym Marszu Różańcowym. Wymienił intencję naszej modlitwy „ Z Maryją, Królową Polski modlimy się  o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich Narodu ”

Homilię wygłosił ks. Roman Hajduk. Nawiązał do Ewangelii św. Łukasza 21,5-19. A  słowa były znamienne:

„Nie trwóżcie się gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec/…/ z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania  świadectwa/…/  Ksiądz powiedział na koniec, że te Marsze są właśnie takim świadectwem.

Na zakończenie Mszy św. ks. proboszcz udzielił Krucjacie Różańcowej szczególnego błogosławieństwa na czas naszego Marszu.

Ten Pokutny Marsz Różańcowy ofiarowaliśmy w intencji wynagradzającej Najświętszej Maryi Panny za niezrealizowane Śluby Jasnogórskie a dodatkowo za wszelkie zniewagi wobec Matki Bożej i Jej Syna, w tym za profanację Krzyża Świętego w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Na czele Marszu szła z nami wierna Siostra Elżbietanka oraz nasz wspaniały gość, ks. Tomasz Jochemczyk. Ksiądz brał czynny udział w modlitwie różańcowej a pięknym donośnym śpiewem upiększał nasz przemarsz. Nasz Pokutny Marsz Różańcowy był żywym  świadectwem naszej wiary i miłości do Maryi, naszej Królowej.

Szczególne zainteresowanie wzbudzał Ksiądz Tomasz, który w swym tradycyjnym, wyjątkowo pięknym kapłańskim stroju,  szedł pełen gracji i  dystynkcji. Marsz był spokojny, godny i wypełniony jakąś wyczuwalną łaską. Modlitwa różańcowa wybrzmiewała po łacinie, po francusku i po polsku. Przed mijanymi kościołami klękaliśmy by pokłonić się Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Przed kościółkiem Pana Jezusa o 15tej Siostra poprowadziła Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zakończyliśmy jak zawsze w poznańskim Sanktuarium Maryjnym u Ojców Franciszkanów. Po odnowieniu Ślubów Jasnogórskich i zawierzeniu Niepokalanemu Sercu Maryi Ojciec gwardian Manswet poprowadził modlitwę ekspiacyjną za profanację Krzyża w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

 

Share

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share
Share