Zamość – 20.X.2013 – Msza Świeta za Ojczyznę i III Pokutny Marsz Różańcowy – relacja i zdjęcia

zamosc20X2013

Już po raz trzeci, w trzecią niedzielę miesiąca z błogosławieństwem J.E. Ks. Bpa Mariana Rojka, Ordynariusza Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, po Mszy Świętej za Ojczyznę odprawionej tradycyjnie w Kościele Rektoralnym p.w. Św. Katarzyny, odbył się ulicami Zamościa comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy.

Tym razem trasa marszu wiodła od Kościoła Rektoralnego p.w. Św. Katarzyny przez główną ulicą miasta tj. ulicą Marszałka Józefa Piłsudskiego do parafii p.w. Św. Michała Archanioła.

Mszę Św. za Ojczyznę o godz. 17.00 odprawił proboszcz Parafii Trzęsiny Ks. Julian Brzezicki w koncelebrze Ks. Rektora Zdzisława Ciżmińskiego i Ks. Zbigniewa Gacy. Homilię wygłosił Ks. Zbigniew Gaca. Po godzinie 18- tej ponad 300 osób rozważając część bolesną Różańca świętego, wyruszyło w kierunku parafii Św. Michała Archanioła, śpiewem i muzyką wspierał nas Ks. Jan Radziszewski. W trakcie trwania marszu dołączali do nas kolejni wierni.

Po godzinie 19-tej czoło Pokutnego Marszu Różańcowego dotarło pod kościół Św. Michała Archanioła, gdzie bardzo serdecznie powitał nas Ks. proboszcz Wiesław Galant. Odmawianie części chwalebnej Różańca świętego dokończona została już w świątyni. Ks. proboszcz Wiesław Galant zaznaczył, że taka forma publicznej modlitwy – na ulicach – jest w tym czasie bardzo potrzebna Polakom.

Jednym z ważnych wymiarów Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę powinno być dawanie świadectwa uśpionemu polskiemu społeczeństwu, budzenie jego wiary i odpowiedzialności katolickiej. Ponadto przypominanie mu o katolickich obowiązkach, ewangelizacja społeczeństwa przez publiczną – wprost uliczną – modlitwę, publiczne działanie (modlitwa) na chwałę Bożą, przypominanie Polakom, że Polska to kraj katolicki, że jest Królestwem Matki Bożej i Przedmurzem Chrześcijaństwa, dziś tak dla Wschodu, jak i dla Zachodu.

Tak jak kiedyś Jan III Sobieski walczył i ocalił od zagłady chrześcijańską Europę, tak my teraz winniśmy złożyć ślub i walczyć – bo Krucjata to złożenie ślubu, by ruszać do walki i ratować to, co święte. Dla nas Polaków, po Panu Bogu największą świętością jest Ojczyzna – Polska.

Zapraszamy na kolejną comiesięczną Mszę Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy w dniu 17. XI.

Z Panem Bogiem.

Krzysztof Sowa

 

Share

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share
Share