Relacja i zdjęcia z Poznania 20.X.2013 – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy

PoznanX2013

20 października 2013 uczestnicy Krucjaty Różańcowej spotkali się w Poznaniu po raz 13ty na Mszy Świętej za Ojczyznę i Pokutnym Marszu Różańcowym.

O godz.12.30 jak zawsze rozpoczęła się Msza święta w kościele Bożego Ciała. Homilię wygłosił ks.Roman Hajduk. Mówił o tym jak ważna jest modlitwa w naszym życiu. To nie Pan Bóg potrzebuje naszej modlitwy lecz my sami. Każdy z nas, katolików powinien w każdej chwili żyć rozmową z Bogiem a nie tylko wtedy gdy znajdzie się w potrzebie. Powinniśmy oplatać modlitwą każdą czynność, każde nasze działanie, każdą myśl i przedsięwzięcie. Na koniec ks.proboszcz Wojciech Maćkowiak pozdrowił i błogosławił Krucjacie Różańcowej wyrażając uznanie wytrwałości w dawaniu świadectwa naszej wiary.

W trakcie Pokutnego Marszu rozważaliśmy słowa Prymasa Augusta kard. Hlonda. Modliliśmy się wraz z Maryją, nasza Królową  o silną wiarę dla nas, o odwagę dla naszych kapłanów, o świętość naszych rodzin, a przede wszystkim o to by Polska została na zawsze wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.  Aby potrafiła bronić swych katolickich wartości i czuwać na straży moralności.

Ze śpiewem i modlitwą przeszliśmy ulicami do Bazyliki kolegiackiej Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny  znanej pod popularną nazwą  Fary Poznańskiej pod wezwaniem św. Stanisława Męczennika.

Złożyliśmy pokłon przed Najświętszym Sakramentem i pomodliliśmy się do Anioła Stróża Polski, Opiekuna Narodu Polskiego. Wstawialiśmy się za wszystkimi Polakami by pozostali wierni Chrystusowi i prosiliśmy o obronę przed atakami złego. „Wstaw się do swej Niebieskiej Królowej, Matki Jezusa i naszej duchowej Matki, aby Polska na zawsze pozostała świętym Królestwem Jezusa i Maryi”.

Przed figurą Chrystusa Króla pokłoniliśmy się pozdrawiając Chrystusa:  „Króluj Chryste i zwyciężaj”.

Po krótkiej modlitwie poszliśmy dalej. Idąc Starym Rynkiem w stronę kościółka Pana Jezusa przy ul. Żydowskiej. Pod  kościołem zmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z wierną nam od początku Siostrą Elżbietanką.

O godz.15.30 dotarliśmy ze śpiewem do Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania, gdzie już oczekiwał na nas Ojciec Gwardian Manswet, który wezwał by nasz trud złożyć  jako ofiarę na ołtarzu dla naszej Ojczyzny. Po odnowieniu Ślubów Jasnogórskich nawiązał do ostatniego zawierzenia  świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez Papieża Franciszka i zawierzył Jej Niepokalanemu Sercu również nas.

Na następną Mszę Świętą za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy zapraszamy jak zwykle w trzecią niedziele miesiąca, tj. 17 listopada 2013

Zdjęcia:

https://plus.google.com/photos/117971537041850322858/albums/5936868146891471329?banner=p

Share

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share
Share