Prośba i propozycja modlitwy nadesłana z Wałbrzycha do odmówienia 14.08 w Wigilię Święta Wniebowzięcia Njaświętszej Maryi Panny

Otrzymaliśmy propozycję wspólnej modlitwy na dzień 14.08 – jako nasze wezwanie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy do wykorzystania w ramach środowej Nowenny albo do odmówienia prywatnego.

To modlitewne wezwanie nawiązuje do objawienia się Najświętszej Maryi Panny, Królowej Wniebowziętej, jako Królowej Polski, włoskiemu mistykowi Giulio Mancinellemu SJ , w wigilię uroczystości Wniebowzięcia AD 1608.
Na ten fakt powoływali się papieże w XVII w. wskazując m.in. w dobie potopu szwedzkiego ratunek dla Polski w intronizacji Maryi na Królową Polski.

    Zaproponowane są dwie wersje – do wyboru (najpierw jest wersja krótsza, a poniżej nieco rozszerzona, nawiązująca także do poematu Dzień Dzisiejszy naszego narodowego wieszcza Zygmunta Krasińskiego oraz do Bożej obietnicy przekazanej za pośrednictwem św. Faustyny).  

Modlitwa błagalna na 14 sierpnia 2013 (wersja skrócona):

Matko Nieustającej Pomocy, przez wstawiennictwo św. Maksymiliana, założyciela Twego Rycerstwa, w wigilię uroczystości Twego Wniebowzięcia prosimy Cię o tryumf Krucjaty Różańcowej w intencji świętości Ojczyzny naszej, którą Ty sama raczyłaś nazwać Twoim Królestwem. Niech zbliżające się Jerycho Różańcowe z pielgrzymkami w intencji rozwoju tej wielkiej narodowej modlitwy pomoże oderwać umysły i serca ludu tej ziemi od tego, co przyziemne, i wznieść ku temu, co w górze, gdzie Chrystus zasiada po prawicy Boga (por. Kol III, 1-4).

 

Modlitwa błagalna na 14 sierpnia 2013 (wersja rozszerzona):

Matko Nieustającej Pomocy, przez wstawiennictwo św. Maksymiliana, założyciela Twego Rycerstwa, w wigilię uroczystości Twego Wniebowzięcia prosimy Cię o tryumf Krucjaty Różańcowej w intencji świętości Ojczyzny naszej, którą Ty sama raczyłaś nazwać Twoim Królestwem. Niech zbliżające się Jerycho Różańcowe z pielgrzymkami w intencji rozwoju tej wielkiej narodowej modlitwy pomoże oderwać umysły i serca ludu tej ziemi od tego, co przyziemne, i wznieść ku temu, co w górze, gdzie Chrystus zasiada po prawicy Boga – ku niewyobrażalnej nagrodzie za wierność – ku Polsce w imię Pana, wywyższonej w potędze i świętości.

PROŚBA DOTYCZĄCA WAŁBRZYCHA:

W obecnym roku, obchodzonym jako Rok Wiary, w ramach Nowenny przed uroczystością Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha, odbędzie się wielkie Oblężenie Jerycha w intencji rozwoju Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę: 7-dobowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z pieszymi pielgrzymkami ze wszystkich zakątków miasta, tak, że na porządek nieustannego czuwania ma się nałożyć porządek 7 pielgrzymek przez 7 dni trwania tego potężnego modlitewnego szturmu. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszone są wszystkie parafie diecezji świdnickiej zainteresowane wprowadzeniem bądź ugruntowaniem u siebie wspólnotowej modlitwy różańcowej o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.”

Uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę z Wałbrzycha proszą o modlitewne wsparcie, aby to się ziściło nam, bo zaiste o wielką rzecz prosimy (!)…

Share

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share
Share