13 maja rocznica Objawień w Fatimie – Wałbrzych – w intencji Ojczyzny adoracja Pana Jezusa w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

Obchodzimy liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Jest to także dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha. W tym dniu naszą jednomyślną modlitwą objąć zamierzamy wszystko to, co łączy orędzie fatimskie ze sprawami polskimi, a co streszcza się w owej pocieszającej obietnicy Królowej Proroków: „Na koniec zatryumfuje moje Niepokalane Serce”. Nie zapominajmy, że 5 dni temu obchodziliśmy uroczystość św. Stanisława, Głównego Patrona Polski, Ojca naszej wolności w Chrystusie. Właśnie w tę uroczystość 1610 r. Niebieska Królowa objawiła się w nieziemskim majestacie przy grobie Biskupa Męczennika, w królewskiej katedrze na Wawelu, włoskiemu mistykowi o. Giuliowi Mancinellemu SJ, mówiąc: „Jam jest Królowa Polski, jestem Matką tego narodu, który jest mi bardzo drogi, więc wstawiaj się do mnie za nim i o pomyślność tej ziemi błagaj nieustannie, a ja ci zawsze będę, jakom jest teraz, miłościwą”. Objawienie to (oficjalnie uznane przez papieży w XVII w., notabene jedyny taki przypadek w dziejach mistyki chrześcijańskiej!) było dalszym ciągiem wcześniejszego objawienia się Najświętszej Maryi Panny o. Mancinellemu w Neapolu, gdzie Królowa Wniebowzięta kazała nazywać siebie Królową Polski obiecując Narodowi naszemu wielkie rzeczy, ponieważ – jak powiedziała – szczególną miłością pałają ku Mnie jego synowie.

Nie należy też zapominać, że za parę dni obchodzić będziemy święto innego Patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, autora Ślubów Lwowskich króla Jana Kazimierza, w których Najświętsza Maryja Panna została oficjalnie uznana Królową Polski.

W tym kontekście należy wskazać, że obietnica tryumfu Niepokalanego Serca głęboko związana jest z proroctwem sługi Bożego Prymasa Polski Augusta Kard. Hlonda, które wiernie powtarzał jego następca, Sługa Boży Prymas Tysiąclecia: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, przyjdzie przez Maryję”.

Temu zwycięstwu służą nabożeństwa wynagradzające Pierwszych Sobót oraz modlitwa różańcowa. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę służy Polsce zawsze wiernej Bogu , Krzyżowi i Ewangelii. Niechaj przyczyni się do tego nasza jednomyślna modlitwa w naszych kościołach i sanktuariach

Uczestnicy Krucjaty Różańcowej z Wałbrzycha będą się też modlić poniższym wezwaniem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę 15 maja (i proszą innych by wykorzystali to wezwanie w ramach środowej Nowenny):

 

„Matko Nieustającej Pomocy, już za 9 dni Kościół będzie Ciebie czcić jako Wspomożenie wiernych. Tego dnia wyruszymy w autokarowej pielgrzymce z Wałbrzycha na Jasną Górę zwycięstwa, aby razem z uczestnikami Krucjaty Różańcowej z całego kraju modlić się o Polskę zawsze wierną. Spraw, prosimy, aby nasze nocne czuwanie u Twego tronu stało się dla nas źródłem entuzjazmu wiary w Twoją macierzyńską miłość do naszej Ojczyzny i w zwycięstwo Twego Niepokalanego Serca.”

 

Share

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share
Share