Stop homodyktatowi! – relacja z Gdańska

wejscie_homo

Ponad 5 tys. osób przeszło ulicami Gdańska w demonstracji w obronie rodziny, małżeństwa i wartości katolickich pod hasłem: „Stop homodyktatowi – chłopak i dziewczyna to jest rodzina”! Oprócz tego organizatorzy protestu i uczestnicy demonstracji żądali przyznania TV TRWAM miejsca na platformie cyfrowej. Manifestację zorganizowali uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę z Pomorza oraz poseł Andrzej Jaworski, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu do Przeciwdziałania Ateizacji.

Demonstracje poprzedziła Msza Święta w  bazylice Św. Brygidy a także modlitwa różańcowa w intencji Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich Narodu.

Podczas przemarszu skandowano hasła:  „Tu jest Polska, nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera”; „Nie tęczowa, nie laicka, tylko Polska katolicka”; „Nie zrobicie tu Sodomy, obronimy nasze domy”; „Każdy człowiek kulturalny dba o przyrost naturalny” i wiele innych.

Jak można było się tego spodziewać TVN i Wprost podały, że w proteście wzięło udział 500 osób; TVP Gdańsk, że 1500; choć sama bazylika Św. Brygidy, która była całkowicie wypełniona wiernymi, mieści w swym wnętrzu 4 tys. osób. A przecież, poza tymi w środku, byli ci na zewnątrz świątyni i bardzo wiele osób dołączyło jeszcze później przychodząc na samą tylko demonstrację.

Share

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share
Share