W Warszawie Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy 10.03.2013 g. 16.00

Msza Święta za Ojczyznę w Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej i Pokutny Marsz Różańcowy w dniu 10.03.2013 r. –  relacja z przebiegu uroczystości w Warszawie.

Tradycyjnie, jak co miesiąc, uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę wzięli udział o godz. 16.00 we Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Warszawie i w Pokutnym Marszu Różańcowym. Wybrzmiała znów znana już intencja Krucjaty – „Z MARYJĄ KRÓLOWĄ POLSKI MÓDLMY SIĘ ZA POLSKĘ WIERNĄ BOGU, KRZYŻOWI I EWANGELII, O WYPEŁNIENIE JASNOGÓRSKICH ŚLUBÓW NARODU”. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił jezuita – Ojciec Aleksander Jacyniak SJ, Superior, ks. Rektor i Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej, wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie Bobolanum, dyrektor „Centrum Duchowości Świeckich. Msza Święta była koncelebrowana z udziałem paulina- Ojca Janusza Zbudniewka OSPPE profesora zwyczajnego, wykładowcy na  Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Instytutu Nauk Historycznych w Katedrze Historii Powszechnej i Kościoła w średniowieczu, oraz przez Księdza Stanisława Małkowskiego przyjaciela ks. Jerzego Popiełuszki, który również poprowadził modlitwę i rozważania różańcowe w trakcie Pokutnego Marszu Różańcowego ulicami Warszawy. Msza święta Zakończyła się odśpiewaniem hymnu Boże coś Polskę, a przy wyjściu z sanktuarium członkowie Fundacja Tulliano tradycyjnie rozdawali  różańce. Tym Razem z nazwiskami stu zamęczonych w okresie po II wojnie światowej Żołnierzy Wyklętych. W Sanktuarium i podczas marszu można było zaopatrzyć się w najnowszy, obszerny  V-VI numer Biuletynu Krucjaty Różańcowej, który po raz pierwszy jest dostępny w dużym, przyjaznym w lekturze  formacie gazetowym. Po Mszy Świętej uformowało się czoło pochodu, do którego dołączyli wierni. Tak jak w poprzednich miesiącach ruszyliśmy ulicami Starego Miasta wokół katedry do Rynku, następnie wąskim Dunajem, Piwną , Piekarską i Kapitulną w asyście policji doszliśmy do ul. Miodowej. Odmawiając kolejne tajemnice Różańca Świętego przedzielane rozważaniami ks. Stanisława Małkowskiego i śpiewem pieśni wielkopostnych przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem oddając po drodze hołd ofiarom tragedii Smoleńskiej. Dalsze rozważania oparto na cytatach z wielkopostnego listu pasterskiego przyjaciela Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, Ordynariusza diecezji Świdnickiej ks. Bpa Ignacego Deca. Po złożeniu hołdu poległym za Ojczyznę przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza, Marsz skierował się ul. Królewską pod pomnik ks. prymasa Stefana kard. Wyszyńskiego, gdzie dokończyliśmy odmawianie modlitwy różańcowej. Pomimo bardzo mroźnej i wietrznej pogody i faktu, iż w tym dniu miała miejsce trzydziesta piąta już miesięcznica tragedii pod Smoleńskiem Pokutny Marsz Różańcowy zasiliły liczne rzesze wiernych.

Uczestników Krucjaty różańcowej zapraszamy na dalsze comiesięczne Pokutne Marsze Różańcowe i czuwania Jasnogórskie, o ich terminach można się dowiedzieć z mediów lub z naszej strony internetowej www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl.

GS.

W każdą drugą niedzielę miesiąca w Warszawie w Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej o godz. 16.00 jest Msza Święta za Ojczyznę, po której organizowany jest przez uczestników Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Warszawy. Serdecznie zapraszamy na najbliższą Mszę Świętą i Marsz, które odbędą się 10 III 2013.

Plakat_mlb_strona

Share
Share
Share