Zachęcamy w czerwcu do podjęcia postu o chlebie i wodzie w intencji obrony i zachowania w Polsce nieskalanego depozytu świętej wiary katolickiej

Otrzymaliśmy apel od niektórych uczestników Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę o czerwcowy intensywny post i modlitwę w obronie świętej wiary katolickiej w naszej Ojczyźnie, o zachowanie w Polsce nieskalanego depozytu wiary katolickiej.

Umocnieni duchowo miesiącem majem, tak gorliwie poświęconym w Polsce Najświętszej Dziewicy Maryi Królowej Polski, moglibyśmy rzeczywiście w miesiącu następnym, czyli począwszy od dnia 1 czerwca – ku większej chwale i czci Najświętszego Serca Jezusowego – poza codzienną modlitwą różańcową podjąć przynajmniej choć raz w czerwcu, przynajmniej na jeden dzień,  post o chlebie i wodzie.

Oczywiście zachęcani jesteśmy by to był nie tylko jeden dzień i by post o chlebie i wodzie mógł trwać dłużej, to powinno być dostosowane do indywidualnych możliwości każdego z nas.

Grupy modlitewne i wspólnoty, czy stowarzyszenia katolickie mogłyby na przykład zachęcić swych członków by każda  z osób należących do takiej grupy prowadziła taki post o chlebie i wodzie w kolejnym dniu i tak wspólnota taka mogłaby rotacyjnie i solidarnie pościć czas dłuższy, najlepiej przez cały czerwiec.

Zachęcajmy innych ale i sami szukajmy sposobności do umartwienia się i pocieszania postem i modlitwą różańcową Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Tylko poprzez POKUTĘ ubłagać zdołamy Boże Miłosierdzie nad nami – grzesznym i niewdzięcznym polskim Narodem, który sprzeniewierzył się idąc przeciwko Bogu za hasłami i duchem tego świata. Jednak jest dla nas grzeszników zawsze nadzieja, jako synowie marnotrawni możemy ukorzyć się, przeprosić, zadośćuczynić. Uznać swą winę, naprawić winy,  powrócić do ukochanego Ojca, by na powrót być wywyższonym jako Boże Dziecko…

Jesteśmy przecież Dziećmi Bożymi, tak dobitnie i wciąż przypominał nam o tym Sługa Boży Stefan kardynał Wyszyński…

Sursum Corda!

Maria Vincit!

Share
Share
Share