19.01 – Poznań – relacja i zdjęcia

19 stycznia 2014 r. w Poznaniu uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę  wzięli udział we Mszy Świętej za Ojczyznę i spotkali się na XVI-tym Pokutnym Marszu Różańcowym modląc się wraz z Maryją Królową Polski o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Msza św odprawiona została o godz.12.30 w Sanktuarium Bożego Ciała.  Ks.proboszcz Wojciech Maćkowiak pobłogosławił nam i wyraził swe uznanie dla podejmowanych przez Krucjatę działań. Ksiądz podkreślił, że należy przepraszać już nie tylko za przeszłe nasze grzechy ale również za te aktualne, których coraz więcej, za zło, które jest coraz agresywniejsze.

galeria zdjęć:

https://plus.google.com/photos/117971537041850322858/albums/5970693938464369153?banner=pwa&authkey=COXWwJ7Jyf6cxgE

Był mroźny dzień, a w nocy padał deszcz. Rano ulice pokrył lód i wydawało się, że będzie problem z frekwencją.  Ale  najwierniejsi Najświętszej Maryi Pannie i Ojczyźnie przyszli do kościoła. Więcej, okazało się, że ulice, którymi szliśmy wcale nie były oblodzone…

Pokutny Marsz Różańcowy prowadził tradycyjną trasą. Po wyjściu z kościoła Bożego Ciała szliśmy ul. Półwiejską do Fary, potem do kościółka Krwi Pana Jezusa. Kłanialiśmy się przed Najświętszym Sakramentem. O godz.15-tej doszliśmy do Kościoła Ojców Jezuitów, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tutaj mile zaskoczeni zastaliśmy kościół otwarty. Przy ołtarzu czekał już Ojciec Superior. Przed Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, modlitwę do św. Andrzeja Boboli i św. Stanisława Kostki. Dalej dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej gdzie tym razem z Ojcem gwardianem Leszkiem Klekociukiem zawierzyliśmy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Ojciec w krótkim słowie powiedział, że chrześcijaństwo wiąże się nieodłącznie z dawaniem świadectwa. Chrześcijanin ponosi odpowiedzialność nie tylko z siebie ale również z innych. Chrześcijanin jest odpowiedzialny za swoją Ojczyznę, jest odpowiedzialny za cały świat. Jest odpowiedzialny za tych, którzy idą z Chrystusem ale i za tych nie wierzących. Dziś gdy nie uczy się patriotyzmu tym bardziej potrzeba naszego świadectwa. Świadectwo Chrystusowe wyraża się czynem.

Dziękujemy za Wasze świadectwa i pamiętajcie 16 lutego godz.12.30 przyjdźcie by modlić się z Maryją o Polskę Chrystusową, Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

Prośmy Maryję by wejrzała na swe pokorne dzieci i wstawiła się u Boga za nas.

 

Share

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share
Share