W Ksawerowie w każdą ostatnią sobotę miesiąca cały Rożaniec w intencji Ojczyzny!

„Maraton Różańcowy” – Modlitwa w intencji Ojczyzny

22766

W dn. 26.01.2013 r. o godz. 19:40 w Kościele Parafialnym w Ksawerowie, odbędzie się już po raz kolejny modlitwa różańcowa, która obejmuje wszystkie cztery części różańca św. w intencji naszej Ojczyzny.

25 sierpnia 2012 r. po raz pierwszy zainaugurowano  w naszej parafii modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny.  Od tego momentu w każdą ostatnią sobotę miesiąca, po mszy św. wieczorowej o godz. 18.40 w Kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskie w Ksawerowie gromadzi się ponad 50 osobowa grupa wiernych, która odmawia cztery części różańca świętego w intencji Ojczyzny, zakończoną Apelem Jasnogórskim.

Niniejsza modlitwa powstała na wzór grupy osób, którzy  podejmują  Krucjatę Różańcową – wzmożoną modlitwę różańcową – w intencji Ojczyzny.  Główną intencją tej modlitwy jest jeszcze raz prosić swoją Matkę, by pochyliła się nad tym krajem i natchnęła nas duchem miłości Boga i bliźniego, duchem wartości naszej spuścizny historycznej. Modlitwa ta ma wyprosić duchowe moce do właściwego prowadzenia spraw naszej Ojczyzny. Pragniemy również Matce Bożej polecić polską młodzież, od której zależy przyszłość naszego Kraju; by nie ulegała zwichnięciom liberalizmu i ateizmu, ale uświadomiła sobie, że naszą najlepszą Opiekunką jest Matka Jezusa. To Ona prowadzi do zwycięstwa nad mocami ciemności, nad słabością i grzechem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich,  którzy pragną się włączyć do wspólnej różańcowej modlitwy w intencji Ojczyzny.

Informacja ze strony internetowej parafii, ks. Jacek Syjud

Share

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share
Share