11.12.2022 – organizujmy Pokutne Procesje Różańcowe za Polskę

„Ty w Gietrzwałdzie po polsku mówiłaś,

że w różańcu, w trzeźwości jest siła.

100 lat przeszło nam w tylu już klęskach.

Wstań narodzie! Masz szansę Zwycięstwa.

Splećmy łańcuch różańców przez Polskę.

(…) Wtedy wzejdzie Jutrzenka wolności!

Zwyciężyłaś, zwyciężaj! Straszny jest szczęk oręża.

Już różaniec, różaniec, różaniec,

wytaczają żołnierze na szaniec”

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy Czytelnicy „Naszego Dziennika”

W imieniu organizatorów zapraszam Was, by od 21 sierpnia 2021 r. po raz siódmy wyjść na ulice polskich miast i wiosek z różańcami w ręku w dniu 11 grudnia br., w wigilię święta Matki Bożej z Guadalupe – Patronki życia ludzkiego i Obrończyni poczętych dzieci. W ten sposób pokutujmy i wynagradzajmy Panu Bogu za wszystkie grzechy naszego Narodu oraz błagajmy o Błogosławieństwo dla Polski.

Jest naszym pragnieniem, aby tego dnia w duchowej jedności, w jak najliczniejszych procesjach w naszej Ojczyźnie, był modlitewny szturm do nieba jako wynagrodzenie Panu Bogu za wszystkie grzechy dzieciobójstwa, za brak ustawy chroniącej każde życie bez wyjątku, za wszystkie grzechy przeciwko szóstemu przykazaniu w każdym stanie, za wszystkie związki niesakramentalne, za rozwody.

Jednocześnie przez modlitwę błagalną prosić będziemy Pana Boga w Trójcy Jedynego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny, Świętych Patronów Polskich oraz wszystkich Polskich Męczenników za wiarę i wolność naszej Ojczyzny o obfite łaski Boże, aby Naród Polski powrócił do Boga, także przez podporządkowanie prawa państwowego Bożemu Prawu – Dekalogowi.

Pragniemy, by wszyscy katolicy, którzy rozumieją obecną sytuację Polski w kontekście politycznym, groźbę wiszącej nad nami wojny, byśmy jako wierzący i ufający Panu Bogu, że tylko w Nim nasza nadzieja, bo On może wszystko i Jego moc jest większa ponad ludzkie plany, tego dnia w zjednoczeniu ukorzyli się przed Bogiem, by błagać o przebaczenie i nowe Miłosierdzie, abyśmy jako Naród mogli wyrwać się z niewoli grzechów.

Jako wizerunek na plakacie została wybrana Matka Boża Gietrzwałdzka. Dlaczego? „Orędzie w Gietrzwałdzie powinno być rozszerzone na cały nasz kraj, na wszystkich Polaków mieszkających poza jego granicami, na cały Kościół. Wtedy, gdy Matka Boża pojawiła się w Gietrzwałdzie, Polacy mieszkający na Warmii cierpieli bardzo, byli zagrożeni ówczesnym Kulturkampfem, walką Bismarcka przeciwko Kościołowi i narodowi. Przyszła Pani nasza aż z Nieba, aby wspomóc Swoich w walce, która była bezwzględna i mogła się zakończyć ciężkimi dla Kościoła stratami. Chociaż minęło już sto lat od tamtej chwili, zagrożenie już nie Kościoła, nie jednego tylko Narodu — ale całej ludzkości nie zmniejsza się — przeciwnie jest coraz większe” – wołał 26 czerwca 1977 r. w przemówieniu J. E. Ś. P.

Ks. Biskup Zbigniew Kraszewski podczas uroczystego nabożeństwa w Gietrzwałdzie na zakończenie Kongresu Maryjnego.

W 1877 r. byliśmy jako polski Naród w niewoli, wymazani z mapy świata. Pan Bóg wybrał Gietrzwałd, by w tym miejscu Matka Najświętsza upomniała się o codzienną modlitwę różańcową, przede wszystkim w rodzinach. Polacy usłuchali się Matki Bożej. Codziennie odmawiany Różaniec przemieniał rodziny. Młodzież zaczynała szanować i pielęgnować czystość ciała i serca. Zaowocowało to większą liczbą powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Przez duchową przemianę Polaków po 123 latach niewoli Ojczyzna nasza mogła się cieszyć wolnością.

Dzisiaj, niestety, jesteśmy na nowo zniewoleni. To zniewolenie przez grzechy zagraża nam na nowo utratą wolności, którą tak ciężko przed ponad stu laty wywalczyli nasi przodkowie. Jedyną bronią, która może nas uratować, jest Różaniec, post, pokuta i nawrócenie. Dlatego na plakacie wizerunek Matki Bożej Pani Gietrzwałdzkiej, byśmy na nowo odkryli Jej żądanie z 1877 r., skierowane w Gietrzwałdzie do wszystkich Polaków, by codziennie gorliwie odmawiać Różaniec!

Zwracamy się do Was Drodzy Czytelnicy o włączenie się do tej ogólnopolskiej inicjatywy poprzez zorganizowanie procesji różańcowej w swojej parafii, w swoim mieście czy też w małej miejscowości. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału parafii w procesji do Marii Bienkiewicz.

Kontakt: tel. 791 577 901; mail – fundacjanazaret@o2.pl .

W czasie procesji prosimy, aby był odmówiony cały Różaniec (po odmówieniu całego Różańca modlitwa do Św. Józefa: „Do Ciebie Święty Józefie, uciekamy się …”), Koronka do Bożego Miłosierdzia, Modlitwa J. E. ks. bpa Józefa Michalaka w intencji nienarodzonych dzieci i ofiar aborcji, Litania do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej oraz Koronka do Świętej Rodziny. Procesję Różańcową kończymy odczytaniem Aktu Poświęcenia Polski Bożemu Miłosierdziu wg Bł. Ks. Michała Sopoćko.

Jednocześnie też prosimy, by w duchu pokuty był niesiony Krzyż oraz jeżeli możliwe: wizerunek Matki Bożej Gietrzwałdzkiej lub Świętej Rodziny.

Informacje i plakaty do pobrania oraz propozycja modlitwy wiernych na stronach:

www.rozaniec24.pl , www.rozanieczazyciem.pl .

Gdyby nie było możliwe zorganizowanie procesji różańcowej, bardzo prosimy, by był odmówiony w kościele przed Najświętszym Sakramentem, pod kapliczką, Krzyżem bądź świętą figurą – cały Różaniec Święty, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Litania do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, Koronka do Świętej Rodziny oraz Akt zawierzenia Polski Bożemu Miłosierdziu. Wszystkie modlitwy znajdziemy na wyżej podanych stronach.

Zwracamy się też z serdeczną prośbą do wszystkich osób chorych, mających przeszkody, by w tym dniu ofiarować w tych intencjach swoje cierpienia razem z modlitwą na miarę możliwości.

Urszula Strynowicz

Krajowy Koordynator Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego.

„Ocknij się Ziemio Polska! Ocknij się dolino łez i cierpień, kraju pokuty i doświadczeń, starodawne królestwo Przenajświętszej Matki Zbawiciela. Oglądaj te cuda, które Ona Miłosierna Twoja Matka i Królowa, zapomniana od ciebie, lecz nie zapominająca o tobie, na krańcach dawnych granic twoich, ku twej pociesze się ukazała. Obudź się ludu Lecha, Ludu Polski, bogobojny i religijny. Obudź się narodzie rdzennie katolicki. Niegdyś byłeś dzielnym zapaśnikiem i bohaterskim rycerzem. Dziś, musisz być pokutnikiem wielkim. Byłeś niegdyś Przedmurzem chrześcijaństwa, o które na próżno szczerbiły

się miecze pogańskie. Dziś masz być Przedmurzem jego duchowym, o które ma się odbić zarówno prześladowanie otwartych nieprzyjaciół Kościoła, jak obojętność, niedowiarstwo i zwątpienie oziębłych i niewierzących" (Bł. O. Honorat Koźmiński, „Pisma o Gietrzwałdzie”).

— jest nadzieja! Jest nadzieja ogromna! I nie będzie totalnej zagłady, jeżeli potrafimy klęczeć i modlić się na Różańcu… Jeżeli potrafimy przejąć się tym, co miało poruszyć wszystkie serca i umysły — a jeszcze nie poruszyło. Orędzia są, ostrzeżenie jest, ratunek dany — od nas zależy – czy go wykorzystamy czy też sami wolimy zagładę…? (Gietrzwałd, 26 czerwca 1977 r. Ks. Bp Zbigniew Kraszewski).

Olsztyn – Warszawa, dnia 25 listopada 2022

Share
Share
Share