Uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w Łomży zapraszają na modlitwę różańcową w piątki, z rozważaniem męczeństwa św. Andrzeja Boboli Patrona Polski.

Uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w Łomży zapraszają na modlitwę różańcową w piątki, z rozważaniem męczeństwa św. Andrzeja Boboli (dotychczas na zaproszenie Proboszcza – ks. Andrzeja Popielskiego –  odbywały się takie modlitwy w ostatnie piątki miesiąca). Parafia p. w. św. Andrzeja Boboli, ul. Wąska 93 – po Mszy świętej o godz. 18.00

Będziemy modlić się o pokój, zarówno ze Wschodu jak i z Zachodu napływają niepokojące informacje o zagrożeniu niepokojami i wojną, granica pożogi jest coraz bliżej Polski. Jako katolicy możemy modlić się o pokój, który przede wszystkim wypływa ze zgody z wolą Boża i przestrzeganiem Dekalogu. Pokoju nie może dać świat, tym bardziej jeśli odwraca się od Boga. Pokój może płynąć wyłącznie z jedności z Bogiem i poddaniu się Jego woli w życiu prywatnym i społecznym.

Mamy też na względzie zapowiedzi zawarte w Apokalipsie i uznanych objawieniach Maryjnych, które rozpatrujemy w  kontekście „kondycji” Kościoła, w szczególności widzimy co się dzieje na Zachodzie (a przecież w Polsce też jest coraz trudniej; ilościowo i jakościowo).

Na pytanie, czy będzie wojna odpowiadamy, iż nie wiemy, ale wiemy, że na Różańcu Świętym możemy wymodlić wszystko (co zgodne z wolą Bożą).

Zastanawiając się, czy to nie za wiele wysiłku, przecież piątkowa Msza Święta + Różanec + /…/ to jakieś 61-69 minut (dla Chrystusa i naszej Królowej).

Damy radę!

Pozdrawiam. Pro Christo Rege…

—–

Jerzy Kondrat

609-734-298

Share
Share
Share