Relacja z Łomży – 21.12.14 odbył się pierwszy Pokutny Marsz Różańcowy

L4 251

W niedzielę 21.12.2014 ulicami Łomży przeszedł Pokutny Marsz Różańcowy. Odbył się on z inicjatywy uczestników Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, przy wsparciu parafii p.w. Św. Andrzeja Boboli i udziale Proboszcza Ks. Andrzeja Popielskiego.

W zaproszeniach na marsz uczestnicy Krucjaty napisali: „Pokutujemy za skutki niewypełnienia Jasnogórskich Ślubów Narodu. Modlić się będziemy z Maryją Królową Polski o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich. Także o nawrócenie grzesznych błądzących, o świętowanie niedzieli wg zamysłu Bożego.”

Marsz został poprzedzony Mszą Świętą w intencji Ojczyzny odprawioną o godz. 12.00 w kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli. Trasa Pokutnego Marszu Różańcowego wyznaczona została na trzy etapy, najpierw do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, później do Kościoła Krzyża Świętego a na koniec powrotem do Kościoła Św. Andrzeja Boboli. Relikwie św. Andrzeja Boboli Patrona Polski towarzyszyły uczestnikom Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Na poszczególnych etapach odmówiliśmy radosne, bolesne i chwalebne tajemnice Różańca Świętego. Pod Sanktuarium Miłosierdzia Bożego złożyliśmy hołd modlitewny Chrystusowi Królowi i zaśpiewaliśmy pieśń „Króluj nam Chryste”. Pod kościołem p.w. Krzyża Świętego, w „Miejscu Uświęconym Ziemią Zbroczoną Polską Krwią” zapaliliśmy znicz pamięci i oddaliśmy hołd wszystkim poległym i pomordowanym, oraz zaśpiewaliśmy pieśń „Z dawna Polski Tyś królową”. Tam też ks. Andrzej Popielski dał do ucałowania relikwie św. Andrzeja Boboli Patrona Polski i udzielił nimi błogosławieństwa.

W modlitewnym marszu wzięli udział wierni z całego miasta, a nawet okolic. Trzeba podkreślić, że na trasie Pokutnego Marszu Różańcowego było skupienie, a na koniec wielka radość, entuzjazm, bo (prawie) wszystko dopisało, nawet pogoda.

Relację przysłali: Jerzy Goździewski, Jerzy Kondrat

Zdjęcia: Jerzy Goździewski

W załączeniu: dokumentacja fotograficzna

L4 224 L4 204 L4 200 L4 267 L4 262 L4 229 L4 246L4 235L4 201 L4 216

 

 

Share
Share
Share