Poniżej publikujemy nadesłane zdjęcia i relację z Zamościa.
Po Mszy świętej uformował się Pokutny Marsz Różańcowy, na czele niesione były relikwie św. Andrzeja Boboli
Przemarsz ulicami Zamościa
Przemarsz przez Rynek
Cześć oddawana św. Andrzejowi Boboli, Patronowi Polski i twórcy tekstu Ślubów Króla Jana Kazimierza, podczas których Najświętsza Maryja Panna, zgodnie z życzeniem jakie wcześniej przedstawiła o. Mancinellemu z Włoch, została ogłoszona Królową Polski (wszystkich ziem wchodzących w skład Rzeczypospolitej i znajdujących się pod berłem Króla Jana Kazimierza). W Akcie tym uczestniczyły wszystkie Stany Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, poza Królem, Senat i Sejm, obecne było także duchowieństwo, szlachta, mieszczanie i chłopi.
Już po raz piąty w Zamościu, od początku z błogosławieństwem Ks. Bpa Ordynariusza, odbyła się krucjatowa Msza Święta za Ojczyznę a ulice starego grodu wypełniła modlitwa niesiona na ustach setek osób idących w Pokutnym Marszu Różańcowym w intencji Ojczyzny.
Msza Święta poprzedzona była zorganizowanym przez Zamojskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej spotkaniem patriotycznym z autorem książki pt. „Unia jak Titanic”, prof. Mirosławem Piotrowskim, historykiem, wykładowca KUL i WSKSiM w Toruniu, posłem do Parlamentu Europejskiego.
Zamojskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej istnieje od roku 2007. Gromadzi osoby pragnące uczestniczyć w Mszy Świętej wg Nadzwyczajnego Rytu Rzymskiego czyli Mszy świętej, o której tak pięknie mówił i której tak bardzo dla wiernych pragnął Papież Benedykt XVI – wydając specjalny dokument w tej sprawie podczas swego krótkiego pontyfikatu.
Osoby chcące korzystać z bogactwa duchowego tej Mszy Świętej spotykają się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 13.30 w kościele rektoralnym pw. Św. Katarzyny. Z tego właśnie kościoła po krucjatowej Mszy Świętej za Ojczyznę, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, wiedzie zawsze trasa Pokutnego Marszu Różańcowego.
Tym razem Marsz miał swój finał w parafii Świętego Krzyża na ul. Partyzantów gdzie zakończył się ucałowaniem relikwii Św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.
Na koniec został odśpiewany Hymn Krucjaty Różańcowej przez scholę Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej z Zamościa.
Tomasz Jaworski