Na JASNEJ GÓRZE odbędzie się 16.01.2016 ogólnopolska Konferencja POWSTAŃ POLSKO „Reforma starych mediów publicznych czy powołanie Nowych Mediów Narodowych?”

PowstańPL_m

http://wp.me/p3vwgV-144

W porozumieniu ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich i Katolickim Stowarzyszeniem Dziennikarzy, z inicjatywy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę oraz Stowarzyszenia RKW – Ruchu Kontroli Wyborów – Ruchu Kontroli Władzy odbędzie się na Jasnej Górze bardzo ważna konferencja dotycząca tematu reformy lub likwidacji starych mediów publicznych.

11.00 Bazylika Jasnogórska – Najświętszą Ofiarę za Ojczyznę złoży i wygłosi do nas kazanie JE Ks. Bp Antoni Pacyfik Dydycz

12.30 Rozpoczęcie obrad w Sali Ojca Kordeckiego na Jasnej Górze

Obrady i dyskusja dotyczyć będą istotnej kwestii: na ile próby z poprzednich doświadczeń przemian ustrojowych skłaniać mogą do kontynuowania powolnych zmian w mediach publicznych a na ile świadczyć mogą za koniecznością bardziej zdecydowanych działań. Jakie konkretnie inicjatywy powinny być podjęte i w jakim czasie by media publiczne służyły Narodowi. W jaki sposób doprowadzić by kłamstwo i nienawiść, granie na emocjach skutecznie zastąpiła służba prawdzie, pojednaniu i poddanie się rozumowi.

Same środowiska dziennikarzy i twórców zainteresowane są prezentacją oddolnego postulatu reformy mediów, nad którym pracowały jako stowarzyszenia i co od dawna postulowały (konieczność dokonania zmian w mediach to nie są jakieś oderwane od rzeczywistości imaginacje polityków lecz stale zgłaszane wnioski dziennikarzy i twórców kultury). Konferencji błogosławi Jego Ekscelencja Ks. Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, który jest w ramach Episkopatu Polski przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

W konferencji wystąpią przedstawiciele środowisk dziennikarskich i twórcy przedstawiając m.in. te postulaty zmian, które nie mogły być zrealizowane, gdy władzę ustawodawczą sprawował sejm poprzedniej kadencji tolerujący w TVP i Polskim Radiu postkomunistyczno-liberalne rządy oraz tzw. poprawność polityczną.

W najbliższym czasie ukaże się więcej szczegółów o konferencji.

Prosimy o kontakt środowiska i organizacje, które chciałyby wyrazić poparcie i przyłączyć się do postulatu powołania NOWYCH MEDIÓW NARODOWYCH, z którym to postulatem mamy zamiar zwrócić się do nowego rządu i sejmu – tel. kontaktowy 502225232.

Share

1 komentarz do wpisu “Na JASNEJ GÓRZE odbędzie się 16.01.2016 ogólnopolska Konferencja POWSTAŃ POLSKO „Reforma starych mediów publicznych czy powołanie Nowych Mediów Narodowych?””

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Share
Share