Ojcowie Karmelici wzywają do modlitwy różańcowej za Polskę w 70. rocznicę Powstania Warszawskiego

W 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zakon Karmelitów bosych wzywa Rodaków do „duchowego powstania”, tj. uczczenia Powstania ’44  przez 63 dni duchowej walki o Polskę, polegającej na codziennym, w miarę możliwości wspólnotowym odmawianiu Różańca św. za Ojczyznę od 1 sierpnia do 3 października (por. http://www.radiomaryja.pl/informacje/duchowe-powstanie-rozaniec-za-ojczyzne/).

Uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę z Wałbrzycha apelują aby w środę 6 sierpnia 2014 do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, w święto Przemienienia Pańskiego, zanosić poniższą prośbę (do wykorzystania w ramach środowej Nowenny albo do odmówienia prywatnego, albo do przekazania bądź przesłania dalej w celu wykorzystania w dowolnym kościele w Polsce, gdzie się odprawia środową Nowennę):

Matko Nieustającej Pomocy, pobłogosław inicjatywie 63 dni duchowej walki o Polskę, rozpoczętej przez Karmelitów Bosych w 70. rocznicę Powstania Warszawskiego, aby przez czas trwania Powstania przyzywać Twej pomocy w podtrzymywaniu ethosu tamtego heroicznego zrywu przez codzienny Różaniec za Ojczyznę. Spraw, prosimy, aby ta akcja modlitewna rozszerzyła się na cały kraj i aby nie zakończyła się 3 października, lecz była kontynuowana jako krucjata różańcowa aż do duchowego zwycięstwa: widzialnej przemiany oblicza tej ziemi.

 

Share
Share
Share